BALIKESİR Belediye Başkanı İsmail Ok, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından belediyeye yönelik başlatılan soruşturmanın siyasi olduğunu iddia etti.Başkan Ok, "O kadar rahat ve huzurluyum ki bunu ifade edemem, çünkü kendimizden şüphemiz yok. Adalete güveniyorum. Balıkesir'in bütün dağı taşı, bunun siyasi bir operasyon olduğunu biliyor. Arkadaşlarıma yöneltilen suçlamalar çok komik. Allah'ın izniyle bunun sonucunda ekibimle birlikte aklanarak çıkacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

SORUŞTURMAYI DEĞERLENDİRDİ
Makamında düzenlediği basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Ok, Balıkesir Belediyesi'ne yönelik soruşturmayı değerlendirdi.
Operasyonda gözaltına alınanlar olduğunu belirten Ok, soruşturmayı etkileyecek sorulara cevap vermeyeceğini kaydetti.
Soruşturma kapsamında Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Özenç ve Tuna Aktürk ile bazı çalışanların gözaltına alındığını hatırlatarak, "Arkaşlarımız şu anda emniyette gözaltında. Zaman zaman ziyaret ediyorum, sağlıkları yerinde. Emniyet görevlileri son derece saygılı davranıyor, olumsuz bir davranış görmedim. Ayrıca soruşturmanın selameti açısından belediye çalışanı birçok arkadaşımız yoğun bir şekilde emniyete gidip ifade verdi. Önümüzdeki saatlerde yine çağırılanlar olabilir, bunların arasında ben de olabilirim" diye konuştu.

"KEŞKE ONLAR DIŞARIDA, BEN İÇERİDE OLSAM"
Vicdanen çok rahat olduğunu ve veremeyeceği bir hesabı bulunmadığını söyleyen İsmail Ok, arkadaşlarına da çok güvendiğini kaydetti: "Balıkesir halkının bize emanet ettiği bu kutsal görevi, leke getirmeden dört yıldır koruyoruz. İnancımıza göre emanet namustur. Bu bilinçle görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarım rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, zimmet, çete, adam öldürmeye teşebbüs gibi çok ağır ithamlarla suçlanıyor. Bunlar çok gülünç ve komik şeyler. Bu iddiaların gerçek olmadığı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. Keşke arkadaşlarım dışarıda olsalar da ben içeride olsam."

"ERKEN SEÇİM GÜNDEME GELİNCE SALDIRILAR BAŞLADI"
Erken seçimin gündeme gelmesiyle birlikte saldırı ve yönlendirmelerin başladığı savunan Başkan İsmail Ok, halkın kendilerine desteğinin Ak Partilileri rahatsız ettiği iddiasında bulundu.
Ak Parti'nin yaptırdığı anketlerde de bu sonuçların ortaya çıktığını öne süren Ok, şöyle devam etti: "Bu saldırılar, kesinlikle kamuoyunda bizleri küçük düşürmediği gibi bunları tezgâhlayanları yerin dibine soktu. Eğer siyasi militanlar hariç bir Allah'ın kulu, 'Evet, İsmail Hoca ve arkadaşları bu iddia edilenleri yapar.' derse Zağnos Paşa Camisi önünde sehpayı kursunlar, çıkıp sandalyeye kendim vururum. Bu kadar rahatım."

"BALIKESİRSPOR'A YAPILAN BAĞIŞLAR TAMAMEN KESİLDİ"
Soruşturmaların bir sebebinin de Balıkesirspor'un başarısı olduğunu iddia eden Başkan Ok, "Yaklaşık bir yıldır emniyet yetkilileri, bakanlık yetkilileri ve maliyeciler, birçok yoldan soruşturmalar yapıyor. Dolayısıyla futbolcular da etkilendi. Futbolcu kardeşlerimle konuştum, bütün gücümüzle arkalarında olduğumuzu söyledim. Balıkesirspor'un geldiği nokta, bazılarını rahatsız etti. Balıkesirspor'a yapılan bağışlar tamamen kesildi" değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi