Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Beton Kano Takımı, Almanya’da düzenlenen “19. Deutsche BetonKanu Regetta 2024” isimli uluslararası yarışmaya katılan tek Türk takımı olarak ülkemizi başarı ile temsil etti.

BAÜN Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden Arş. Gör. Oğuz Kösenin danışmanlığını üstlendiği, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan BAÜN Beton Kano Takımı, Tulpar ve Firuze isimli iki beton kano ile kadın ve erkek kategorilerinde ikişer takımla, karma kategoride de bir takımla yarışlara katıldı.

Ahmet Akın'dan şampiyonlara 2.5 milyon lira ödül Ahmet Akın'dan şampiyonlara 2.5 milyon lira ödül

Bau N Kano 7

Farklı ülkelerden 43 üniversitenin 113 takım ve 66 beton kano ile katılım sağladığı ve toplamda 1000’in üzerinde öğrencinin yer aldığı yarışmada Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı, 60 takımın yarıştığı erkek kategorisinde Tulpar kanosu ile 24’üncü, Firuze kanosu ile 11’incı olurken, 48 takımın yarıştığı kadın kategorisinde Tulpar kanosu ile 12’nci, Firuze kanosu ile de 6’ncı oldu.

28 takımın yarıştığı karma kategoride de Firuze kanosu ile 4’üncü olan BAÜN Beton Kano Takımı, en iyi forma tasarımı kategorisinde de 37 forma arasından 2’ncilik derecesi kazandı.

KÜREKLERİ BALIKESİR ADINA ÇEKİYORLAR

Bau N Kano 1

19. Deutsche BetonKanu Regetta 2024’te halen devam eden sosyal medya kategorisindeki yarışta Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımına @concretecanoeteam isimli Instagram hesabı üzerinden destek verebilirsiniz.

Bau N Kano 6

Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı; Danışman Arş. Gör. Oğuz Köse ile takım üyeleri Muhammed Murat Karakuş, Elif Ebrar Güngör, Necati Yıldız, Umut Ali Özyümlü, Veysel Çiftçi, Serhat Kayar, Yahya Kürşat Taşdelen, Ayten Gürbüz, Büşra Aydın, Hamza Nurduhan, Zehra Karaduman, Beyza Çağlayan, Duha Emir Demirtaş’tan oluşuyor.

Editör: Macit ERMİŞ