EBBL J Gurubunda yer alan BEST Balıkesir Basketbol Kulübü deplasmanda oynadığı Kadıköy Gençlik'i 119 – 52 gibi farklı bir skorla yenerek sahaya çıktığına pişman etti.

BEST Balıkesir Basketbol Kulübü (BBK), İstanbul Caferağa spor salonunda oynanan karşılaşmaya daha birinci periyotta ağırlığını koydu. Rakibine ilk periyotta 13 sayı fark atan BEST, ilk perdeyi 44-24 le önde kapattı.

Kendi alanında 'dünyanın en iyi markaları' arasında yer alan Balıkesir Elektro Mekanik Sanayi Tesisleri'nin (BEST) spor sahalarındaki temsilcisi BBK, üçüncü periyotta 38 – 8 gibi bir fark yaptı. BEST BBK karşılaşmayı 119 –52 kazanarak çıkışını sürdürdü, rakiplerine gözdağı vererek şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu kanıtladı.

BEST BBK koordinatörü Gafur Çoymak, yaptığı açıklamada; ’’EBBL'de dördüncü yılımız ,çok güçlü bir kadro kurduk. Hedefimiz TB2L. Ligdeki ikinci maçımızı da farklı kazandık. Hedefe aşama aşama gideceğiz. Centilmence mücadele eden Kadıköy Gençlik ile karşılaşma hakemlerini de maçın başından sonuna kadar aynı konsantrasyonda kalarak gösterdikleri yönetimlerinden dolayı tebrik ediyorum.B u hafta kendi sahamızda Kızıltoprak maçını da kazanarak galibiyet serimize devam etmek istiyoruz.’’dedi.Rakibi karşısında Mert Çapanoğlu, Cihan Hafızoğlu, Doğancan Tokmak, Fatih Çakır, Metin Salkım, Rıdvan Çalışkan, Batu Kurtar, Mustafa Olcay, Erdal İbrahimoğlu, Serkan Tanırgan, Musa Çokur ve Denizhar Aslan'dan oluşan sporcu kadrosuyla mücadele eden BEST'in en skorer oyusu ise 22 sayıyla Rıdvan Çalışkan oldu. Bu oyuncuyu 17 sayı üreten Metin Salkım, 16 sayı kazandıran Mustafa Olcay ile 15'er sayıya ulaşan Doğancan Tokmak ile Batu Kurtar izledi.