Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bigadiç ilçesine müjdeli bir haber verdi. Başkan Yılmaz, ilçede 2024 yılı içerisinde Balıkesir Kuzusu Üretim Tesisi kurulacağını açıkladı.

balikesir-kuzusu-dursunbey3

Fırıntaş Balıkesir'in en büyük holdingi olma yolunda Fırıntaş Balıkesir'in en büyük holdingi olma yolunda

Coğrafi İşaretli Balıkesir Kuzusu üretimi için verimli meralarıyla oldukça uygun olan Bigadiç'te kurulacak tesis, küçükbaş hayvancılığın daha profesyonel bir şekilde yapılmasını sağlayacak.

"Balıkesir Kuzusu, Bigadiç'in
Doğasında Yeniden Hayat Buluyor!"

Modern tekniklerle donatılacak tesiste üreticilere eğitim verilmesi de planlanıyor. Bu sayede, Balıkesir Kuzusu'nun kalitesinin daha da artırılması ve üretiminin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

"Balıkesir Kuzusu, Kalitesini Artıracak"

kuzu-yucel-yilmaz3
Verimli topraklarıyla Bigadiç’in geleceğine, tarım ve hayvancılığa yatırımlar yapmaya devam ettiğini belirten Başkan Yücel Yılmaz, "Bigadiç, verimli meraları ve hayvancılık potansiyeli ile önemli bir ilçemiz. Balıkesir Kuzusu, ilçemizin en önemli değerleri arasında yer alıyor. Bu değeri daha da ön plana çıkarmak ve üreticilerimizin daha iyi şartlarda üretim yapmalarını sağlamak için Balıkesir Kuzusu Üretim Tesisi kurmaya karar verdik. Tesisimiz, ilçemize ve bölgemize önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.

kuzu-yucel-yilmaz1

Tesisin tamamlanması ile Balıkesir Kuzusu, daha da kaliteli ve rekabetçi hale gelecek. Bu sayede, bölge üreticilerinin gelirleri artacak ve Balıkesir Kuzusu, ülke genelinde daha da tanınır hale gelecek.

Editör: Macit ERMİŞ