Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bigadiçli arıcıları destekliyor. 600 ücretsiz arı kovanı dağıtarak doğal dengeyi koruyan Büyükşehir, Balıkesir Balının marka değerini artırıyor.

Bal Ormani (1)

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en büyük Bal Ormanı'nı tamamlama aşamasına getirerek bir ilki başarırken, Ana Arı Üretim Merkezi'nde yetiştirdiği binlerce kraliçe arıyı Bigadiçli arıcılarla buluşturarak, bölgenin doğal dengesine katkı sağlıyor.

bal_kovan_yucel-yilmaz
Ahşap kovan, kovan altlığı ve arı yemi gibi desteklerle arıcılığı daha da güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, Bigadiçli arıcıları ekonomik olarak desteklerken aynı zamanda arıcılığın sürdürülebilirliğini sağlamaya devam ediyor.

Hay maşallah! 15 günde bunu yapan 5 yılda neler yapmaz Hay maşallah! 15 günde bunu yapan 5 yılda neler yapmaz

Balıkesir Balı, Dünyaya Tanıtılıyor

bal-ormani-balikesir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Balı'nı dünyaya tanıtmak için faaliyetlere devam ediyor. Bölgenin marka değerini yükseltmeyi hedefleyen bu çabalar, doğal zenginlikleri ve yerel üretimi bir araya getirerek dünya çapında ilgi çekiyor. Arıcılara ekonomik destek sağlayan Büyükşehir, ekosistem ve yerel ürün markalaşması açısından da önemli bir rol üstleniyor. Balıkesir Balı'nı küresel bir marka haline getirme çalışmalarıyla bölgedeki doğal zenginlikleri ve yerel üretimi uluslararası arenada tanıtmaya devam ediyor.

Editör: Macit ERMİŞ