Bigadiç'te yapımı tamamlanan 4 bin 500 metrekarelik pazar yeri ve Merkez Camii açılışı bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'nin idrak edildiği günde yapıldı. Açılış sonrası 10 bin kişilik iftar yemeği verildi.  

Bigadiç'i yaptığı yatırımlar ile Balıkesir'in en değerli ilçeleri arasına taşıma noktasında hızla yol alan Belediye Başkanı İsmail Avcu,  Bigadiç Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi Kuruluşunun tamamalandığını müjdeledi. Avcu, yaklaşık 3 bin 500 kişiye ekmek kapısı olacak bölgenin kısa süre sonra faaliyete geçeceğini bildirdi. Avcu, kendilerine destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur da açılıştaki konuşmasında, " Gerek eser ve hizmet kazandırılması noktasında gerekse milletimize her anlamda hizmet edilmesi noktasında biz hem merkezi yönetimimiz hem de yerel başkanlarımızla büyük gayret gösterdik. Bundan sonra da çabamız ve gayretimiz yeni dönemde de öyle olacak." dedi.

Program, İl Müftüsü Celal Sürgeç'in ettirdiği duanın ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.

Bigadiç'e bayram havası yaşatan etkinliğe Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, AK Parti  İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Pakize Mutlu Aydemir, Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.