AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Katip Üyesi Av. Belgin Uygur, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na gerçekleştirdiği ziyarette bölgenin ulaşım yatırımlarını görüştü.

Uygur bir süredir takip ettiği Balıkesir-Bigadiç yolu üzerinde ulaşımı kolaylaştıracak olan alt geçit projesinin onaylandığının müjdesini verdi.

MİLLET BAHÇESİ
BÖLGESİ RAHATLAYACAK

Uygur şu açıklamayı yaptı: 

“Balıkesir-Bigadiç yolu üzerinde ilçemizin girişinde bulunan kavşağın Sındırgı yolu ayrımının kestiği mevkiide, bir altgeçit yapılması hususunda ihtiyaç olduğunu Sayın Genel Müdürümüze ilettim. Bu bölge Millet Bahçesi’nin, Sosyal Tesis Alanlarının, Turizm Alanlarının, mesire yerlerinin yapımının devam ettiği bölgemizdir.

Dolayısıyla vatandaşlarımızın bu alanlara kolaylıkla ulaşmasını sağlayacak bir bağlantıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda projeler devam ederken Alt Geçitin de karayollarımız tarafından yapılması konusunda talebimizi Sayın Genel Müdürümüz ile görüştük. Bu görüşmenin neticesinde ivedi bir biçimde, Bursa Karayolları Bölge Müdürümüz Ömer Güzel tarafından bölgede gerekli incelemeler yapılmıştır. Görüşmelerimiz ve incelemeler neticesinde Alt Geçitin yapılması hususunda çalışmalara başlanacağının müjdesini paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

HAYIRLI OLSUN

Yapımına en kısa sürede başlanacak olan ve hemşehrilerimizin ulaşımını kolaylaştıracak olan Alt Geçitimiz hayırlı uğurlu olsun. Balıkesirimiz için her alanda olduğu gibi ulaşımda da yapılacak yatırımlar konusunda gayretlerimizi sürdürüyoruz. Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Uraloğlu’na desteği ve ilgisi için teşekkür ederim.” 

BİGADİÇ'E ADLİYE BİNASI MÜJDESİ


Milletvekili Uygur'un Bigadiçlilere bir diğer müjdesi ise, Adliye binası oldu.

Uygur, Bigadiç'e yapılacak olan yeni Adliye Sarayının yapımına, yakın zamanda başlanacağını bildirdi.

Bigadiç'e  yeni Adliye Sarayı binası yapım işini iuzun süredir takip ettiğini hatırlatan Belgin Uygur, "Adalet Bakanımız ile yaptığımız görüşmelerin neticesinde ilçemize yeni bir Adliye Sarayı’nın kazandırılmasından ayrıca mutluluk duyuyorum.

Bigadiç'imize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Editör: Haber Merkezi