Balıkesir merkez ilçe Karesi'ye bağlı Deliktaş köyündeki acı olayın kurbanı anne ile oğlu yakılan ağıtlar ve udalar eşliğnide toprağa verildi. 

Mesut Akbiyik Cenaze

Eşi ile oğlunu kahreden olayda kaybeden baba ayakta durmakta zorlandı.

KARESİ Deliktaş köyünde yaşanan acı olayın kurbanı anne ile oğul, gözyaşları ve dualar eşliğnide son yolculuğuna uğurlandı. 

Koyun çobanlığını yapan 16 yaşındaki oğlu Emirhan Çakır'ın serinlemek için girdiği göletle kaybolması üzerine, anne Gülnar Çakır de suya atlayarak evladını bulmaya çalışmıştı. Gölet sularında boğularak yaşamını yitiren anne ile oğlunun cansız bedenleri AFAD ve Büyükşehir İtfaiye ekiplerince çıkarılmıştı. 

Gülnar Çakın ile oğlu Emirhan Çakır'ın naaşları Şehir Hastanesi morgundan alınarak köye getirildi ve kılınan cenaze namazlarının ardından köy mezarlığında yan yana toprağa verildi. 

AHMET AKIN'DAN TAZİYE

Olayı haber aldığı andan itibaren yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın cenaze törenine de bizzat katıldı. Ailenin acısını paylaşan Akın, "Deliktaş Mahallesi’nde dereye düşerek hayatlarını kaybeden Gülnar Çakır ve oğlu Emirkan Çakır’ı son yolculuğuna uğurladık. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyor; ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı. 

Balıkesir Değirmenboğazı'nda korkutan yangın Balıkesir Değirmenboğazı'nda korkutan yangın

Deliktaş köyünde ağıtların yükseldiği cenaze törenine Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık da katıldı.

Deliktas Bogulma

Editör: Macit ERMİŞ