AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, peşpeşe müjdeleri duyurmaya devam ediyor. Önceki gün Ardıçtepe Barajı’nın sulama havzası içinde kalan fakat projelendirilmeyen bölgesinin sulama yapım işi ihalesinin tamamlandığını duyuran AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, bugün de KorucuBüyükyenice Havzasının heyecanla beklediği İvrindi – Bergama yolu için ihale tarihinin belli olduğu müjdesini verdi.

canbey-ulustirma-bakani

Uzun zamandır üzerinde çalıştıklarını ve projenin ihale aşamasına getirdiklerini söyleyen Balıkesir Milletvekili Canbey, İvrindi – Bergama yolu yapım işi ihalesinin 9 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşeceğini müjdeledi. Milletvekili Mustafa Canbey; “Özellikle İvrindili hemşehrilerimin heyecanla beklediği bir projenin de ihale aşamasına gelmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah, ihale gerçekleşir gerçekleşmez yapım işine de başlayacağız. Amacımız hemşehrilerimizin daha konforlu ve daha güvenli ulaşım sağlamasıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak Balıkesir’imize 21 yılda toplam 25 milyar liranın üzerinde ulaştırma yatırımında bulunduk. 2002’de Balıkesir’de 76 kilometre bölünmüş yol varken bu sayıyı yaklaşık 700 kilometreye çıkardık. Çünkü yaparsa AK Parti yapar, Yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar ve çok şükür ki yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi. 

BAŞKAN CENGİZ'DEN TEŞEKKÜR

mustafa-canbey-yusuf-cengiz-ivrindi

Müjdeli haber İvrindi Belediye başkanı Yusuf Cengiz'in de yüzünü güldürdü. Cengiz, "Milletvekilimiz Mustafa Canbey’e, ilçemiz için hayati önem taşıyan bu hizmetlerin yapılmasında vermiş olduğu emek ve desteğinden dolayı ilçemiz adına teşekkür ediyoruz." mesajını paylaştı. 

Editör: Macit ERMİŞ