BİNLERCE ÖĞRENCİYE EĞİTİM FIRSATI

Ayvalık Belediyesi 19 Mayıs Cihan Şişman Gençlik Merkezi’nde son iki yılda bin 538 öğrenciye çeşitli dallarda eğitim verildi. 2021 yılında pandemi endişesi ve süren kısıtlamalara rağmen 26 eğitmenin eşliğinde 492 öğrenciye yıl boyunca eğitim verildi. Pandemi yasaklarının kalkması ve normal yaşama dönülmesinin ardından gençlik merkezindeki eğitimlere olan ilgi ikiye katlandı. 2022 yılının ilk on ayında 35 eğitmenle başlayan eğitimlerden 1046 öğrenci yararlandı. Öğrenciler bu dönemde beş sinema etkinliği, dört gençlik konserinin yanı sıra 17 aktif oyunda yer aldı.

Geçtiğimiz yıl hızlı okuma, Fransızca, resim, İngilizce, yaratıcı drama ve halk oyunlarından pandemi koşullarına rağmen 492 öğrenci yararlandı. Ayrıca Zeytin Çekirdekleri Korosu’ndan da katılımlarla birlikte Ayvalık Belediyesi 19 Mayıs Cihan Şişman Gençlik Merkezi’nde hareketlilik hiç eksilmedi.

2022 YILINDA 35 EĞİTMENLE 1046 ÖĞRENCİYE EĞİTİM

2022 yılında pandemi endişesi ve kısıtlamaların kaldırılmasının ardından artan ilgiyle birlikte hızlı okuma, Fransızca, resim, çocuk yogosu, İngilizce, yaratıcı drama, matematik ve satranç gibi kurslardan yararlanan öğrenci sayısı; Zeytin Çekirdekleri Korosu müzisyenlerinin katılımıyla yılın ilk on ayında 1046’ya ulaştı.

Öte yandan; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, “26 yaş üzeri vatandaşların gençlik merkezlerinden yararlanamaz” yasağının kaldırılmasıyla birlikte, altı kültür ve sanat derneğine kayıtlı yüzün üzerinde aktif üye de gençlik merkezinden yararlanmaya başladı.

Editör: Haber Merkezi