AK Parti belediyeciliği döneminde Balıkesir'in kasadan şehire dönüştüğünü unutturmak isteyen CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, "Balıkesirli hemşehrilerim artık hak ettiğini yaşayacak" diyerek manidar bir açıklama yaptı. 

Efsane Belediye Başkanı Sabri Uğur'la başlayan Ahmet Edip Uğur ve Yücel Yılmaz'la devam eden değişimi görmemezliğe gelen CHP'li başkan Balıkesir'in geri kaldığını (!) söyledi. 

Erden Köybaşı adına CHP Basın Bürosu'ndan ildeki yayın kuruluşlarına gönderilen açıklama aynen şöyle:  "Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Balıkesir'i CHP belediyeciliğiyle buluşturacağını belirten Başkan Köybaşı:" Balıkesirli hemşehrilerim artık hak ettiğini yaşayacak" dedi.

erden-koybasi-chp-i Gerçekleştirdiği özverili çalışmasıyla her kesimin takdirini toplayan Başkan Köybaşı, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Balıkesir'in hak ettiği değeri görmediğini, sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda birçok ilden geri kaldığını söyleyen Başkan Köybaşı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Balıkesir aslında sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle prestijli iller arasında yer alıyor fakat Balıkesir hak ettiği değeri göremiyor. Potansiyelinin üstüne bir türlü çıkamıyor. İktidar kendi belediye başkanına dahi gerekli yatırımlarda bulunmuyor. Haliyle Balıkesir birçok ilden sosyal, siyasal, ekonomik anlamda geri kalıyor. İşte tam da bu yüzden Balıkesir'in prangalarından kurtulması gerekiyor. Bunu da ancak kendi potansiyelinin üstüne çıkarak gerçekleştirebilir. Bizler bu potansiyeli çıkartmak ve halkımızı göstermek için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçe başkanlarımızla, il ve ilçe yönetimi ile birlikte yerel seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Bizler eminiz ki halkımız yerel seçimlerde iktidara en büyük cevabı Balıkesir'i CHP belediyeciliği ile buluşturarak verecek. O zaman halkımız da, 81 il de yeni bir Balıkesir'le tanışacak." 

chp-erden-koybasi-h

Editör: Macit ERMİŞ