Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16'ncı Zirvesi'ne katılmak üzere Özbekistan'a gitti.  Taşkent'te gerçekleşecek ve 2 gün sürecek zirve ve görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden heyette Balıkesir'den genç bir ismin bulunması dikkat çekti. 

BALIKESİR'İ GURURLANDIRDI

Başkan Erdoğan, siyasetin pırıl pırıl gençleri arasında yer alan  Ak Parti Gençlik Kolları'nın Balıkesirli Genel Başkan Yardımcısı Avukat Pırıl Özçelik’i de Özbekistan heyetine dahil ederek ülkenin istikbali gençlere verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Genç hukukçu Pırıl Özçelik'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı programına eşlik etmesi Balıkesirli hemşehrilerini de gururlandı. 

Bürokratların cemaziyelevvellerine bakılacak! Bürokratların cemaziyelevvellerine bakılacak!

BAŞKAN ERDOĞAN
ve HAKAN FİDAN'LA AYNI UÇAKTA

piril-ozcelik_ozbekistan

Genel Merkez Gençlik Kolları İnsan Hakları Başkanı olan Avukat Pırıl Özçelik, Özbekistan’a hareket öncesi, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16.Zirvesi için Özbekistan’a gerçekleştireceği ziyarete eşlik etmenin heyecanını yaşıyorum. Bize bu fırsatı tanıyan, her daim gençlerin önünü açan Sayın Cumhurbaşkanımıza müteşekkirim..” mesajını paylaştı.

Yolculuk esnasında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile de bir görüşme gerçekleştiren Avukat Pırıl Özçelik’in iki günlük resmi Özbekistan ziyareti sonrası Perşembe akşamı yurda dönmesi bekleniyor.

piril-ozcelik-son

Balıkesir'in efsane isimlerinden merhum Ahmet Aydemir'in torunu, genç hukukçu Pırıl Özçelik, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları yönetiminde yer alıyor. Eyüp Kadir İnan genel başkanlığındaki ekipte, İnsan Hakları Başkanlığını üstlenen Pırıl Özçelik kimdir. Tıkla öğren!

Editör: Macit ERMİŞ