(Mahmut ACARÖZ - Ajans10) Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı Erhan Ortaköylü, 12 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti'den aday olmak için görevinden istifa etti.

Ortaköylü, “AK Parti’nin mevcut oylarından yararlanmak için değil, AK Parti’nin oylarını artıracağıma inandığım için aday oldum. Sıralamada iyi bir yer bulacağıma inanıyorum” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası’nda 15 yıldır Meclis Başkanlığı görevini yürüten işadamı Erhan Ortaköylü dün Ticaret Odası’nda oda yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için Ticaret Odası’nda 15 yıldır yürüttüğü görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

"KİMSENİN OMUZUNA BASARAK BİR YERLERE GELMEDİM"

Balıkesirlilere bundan sonra politikacı kimliği ile hizmet etmek istediğini belirten Ortaköylü, bugüne kadar oda ve sivil toplum örgütleriyle iş dünyasında aldığı görevlerde kimsenin omuzlarına basarak bir yere gelmediğini söyledi.

DOĞRUYOL KÖKENLİ, BALIKESİR'DE SEVİLEN BİRİ

Ortaköylü, AK Parti çatısı altında görev alanların oylarıyla bir yerlere gelmek için aday olmadığını aksine kendisinin AK Parti’ye güç katacağına inandığı için politikaya girdiğini bildirdi. Ortaköylü, “Ben Doğru Yol Partisi kökenliyim. 1999 yılında girdiğim seçimi kaybettim ve işimin başına döndüm. Balıkesir’de 25 yıldır vergi sıralamasında ilk 10’da yer alıyorum. Aday gösterilirsem herkesimden oy alacağıma inanıyorum” dedi.

"PARTİDEN TEVECCÜH GÖRECEĞİME İNANIYORUM"

Milletvekili aday adayı olmadan önce parti üst yönetiminden kimseyle görüşmediğini Balıkesir milletvekilleriyle görüşerek değerlendirmelerini aldığını kaydeden işadamı Ortaköylü “Milletvekili sıralamasında iyi bir yerde olacağıma inanıyorum. Partinin politikalarının tamamı olmasa da büyük bölümünün beğendiğim için bu partiden adayım” diye konuştu.

BTO BAŞKANI :
SIRALAMADA İYİ YERDE GÖRMEK İSTİYORUZ

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Yavuz’da iş dünyasının artık konuşmayı bırakıp elini taşın altına soktuğunu söyledi, Ortaköylü’nün milletvekili listesinde iyi bir yerde görmek istediklerini söyledi.

İLK DESTEK ESNAF LİDERİ AŞANEL’DEN

Ortaköylü, istifasını BTO Başkanı Mahmut Yavuz’a verdikten sonra ilk ziyaretini Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mesut Aşanel’e yaptım Balıkesir esnafının lideri Aşanel, kendi içlerinden biri olan Ortaköylü’nün milletvekili aday adayı olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ‘Sonuna kadar yanındayız. Mutlaka listede iyi bir yerde olmanı istiyoruz ve bunun için de elimizden gelen desteği vereceğiz’ ifadesini kullandı.