Dursunbey’de gerçekleşen doğalgaz ve fiber internet altyapı çalışmalarının ardından, Dursunbey Belediyesi vatandaşa çile çektirmemek amacı ile on gün gibi kısa sürede üstyapı çalışmalarını da tamamladı.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın girişimleri ile ilçede başlayan doğalgaz çalışmalarının ardından, geçtiğimiz ay Ferah mahallesi Karıncalı bölgesinde doğalgaz kazı çalışmaları başlamıştı. Dursunbey Belediyesi öncülüğünde altyapı ile ilgili çalışma yapacak olan AKSA Gaz, BASKİ, UEDAŞ, Türk Telekom kurumları koordineli bir şekilde kazı çalışmalarını tamamladı. İlk etapta bin konuta verilen doğalgaz çalışmaları sonrası üstyapı çalışmaları da hızla başladı.


Üstyapı çalışmaları kapsamında ana caddeler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Dursunbey Şantiyesince kısa sürede asfaltlandı. Ara sokaklarda ise Dursunbey Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, AKSA Doğalgaz ve Türk Telekom’un gerçekleştirdiği hat çalışmalarının ardından hemen harekete geçtiklerini ve on gün gibi kısa bir sürede üst yapı çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

Başkan Bahçavan şu bilgileri verdi:

“Doğalgaz ve telekom kazı çalışmalarının tamamlandığı Ferah mahallemizde, üstyapı çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Ana caddelerimizde gerçekleşen sıcak asfalt onarımları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesine bağlı Dursunbey Şantiyesince tamamlanırken, ara sokaklarımızda da parke taşı onarım çalışmaları da Belediyemizce devam ediyor.

Vatandaşlarımıza kışın çamur çilesi çektirmeden bu çalışmaları bitirmenin memnuniyetini yaşıyoruz.

İnşallah kısa süre sonra da doğalgaz sisteme bağlanarak bu önemli hizmeti hemşehrilerimize sunmuş olacağız. Bunun yanında internet altyapımızda artık tamamen fiber olarak hemşehrilerimizin hizmetinde olacak.”