TARİHİNDE ilk kez Avrupa'nın zirvesine çıkan A Milli Kadın Voleybol Takımımızın yıldızlarından Ebrar Karakurt, yıllık 800 bin dolar karşılığında transfer olduğu yeni takımına katılmak için Rusya Kaliningrad'a gitti. Rus basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ebrar, 'En parlak hayallerim gerçek oldu' ifadelerini kullandı.

İLK İŞİ "ERİK DALI"..

Balıkesirli yıldız voleybolcu Ebrar Karakurt, Rusya'ya Türkiye'nin kültürünü de taşıdı.  Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonluğunu Erik Dalı türküsü eşliğinde kutlaması büyük sükse yapmıştı. Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas'ın oynadığı Erik Dalı oyunu, sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok yerine gündem olmuştu.

UYGULAMALI ÖĞRETİ

Balıkesirli yıldız voleybolcu Ebrar Karakurt, yeni takımı Lokomotiv Kaliningrad’a katılmak için gittiği Rusya’da, yeni takımının taraftarlarına "Erik Dalı" öğrettiği videosu büyük ses getirdi, ilgi topladı.

İşte Ebrar'ın Ruslara Erik Dalı öğrettiği o görüntüleri..

Ülkemize gurur üstüne gurur yaşatmaya devam eden Filenin Sultanları'nın ikonik anları sosyal medyada viral oluyor, bu isimlerin en başında ise saha içi performansı kadar paylaşımlarıyla en çok konuşulan Ebrar geliyor. 

ebrar-karakurt-l

Editör: Macit ERMİŞ