banner395

banner307

banner394

banner319

Vekil Çelik, sektörünün lokomotifi Yersa'da

Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, kent ve ülke ekonomisine değer katan kuruluşlara ziyaretlerini Yırcalı Holding bünyesindeki Yersa Sentetik ile sürdürdü. Sektörünün lokomotifi olan tesisleri gezip genç iş insanı Sinan Yırcalı'dan üretim hakkında bilgi alan Çelik, "Yersa, gurur duyulacak bir işletme" dedi.

EKONOMİ 12.01.2022, 17:03 16.01.2022, 20:06
Vekil Çelik, sektörünün lokomotifi Yersa'da

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik’in gelenek haline dönüştürdüğü fabrika ziyaretlerinin bu haftaki durağı Kepsut'taki Yırcalı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Yersa Sentetik oldu.

Çelik'e YERSA ziyareti sırasında Yırcalı Holding yöneticilerinden Sinan Yırcalı ile Genel Müdür Tacettin Demirsu eşlik etti.

 

FABRİKA ÜRETİMİNİN %70’İ İHRAÇ EDİLİYOR

Yırcalı Holding  yöneticilerinden Sinan Yırcalı, 1974'te üretime başlayan Yersa Sentetik hakkında vekil Adil Çelik'e bilgiler aktardı.

Sektörünün lider firmaları arasındaki Yersa'nın 20 bin metrekare alana kurulu tesislerinde 351 kişiye istihdam sağladığını bildirdi.   Yırcalı, "Yersa fabrikamız BigBag imalatı yapmakta, bölge için ciddi bir istihdam oluşturmakta ve üretiminin %70’ini ihracat yaparak Balıkesir’e ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır”  bilgisini paylaştı.

 

VEKİLİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

AK Partili vekilin ziyaretinden duyduğu memmuniyeti dile getiren Yırcalı: “Vekilimiz Adil Bey’i işletmemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Üretime ve istihdam oluşturan faaliyetlere verdikleri destekler için kendisine teşekkür ediyoruz “ ifadesini kullandı.

 

YERSA’DA ÜRETİLEN BİGBAG’LER DOĞRUDAN İHRACATIMIZA KATKI SAĞLAMAKTADIR

Adil Çelik ise ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yersa’nın üretimini gerçekleştirdiği BigBag’ler, yani ülkemizde üretilen ve yurtdışına ihracatı yapılan her türlü ürünün taşıma ve depolanmasını sağlayan büyük çuvallar, doğrudan ihracatımıza katkı sağlamaktadır.

HÜKUMETİMİZİN YENİ EKONOMİK PROGRAMI, İHRACATA DAYALI BÜYÜMEYİ ÖNGÖRMEKTEDİR

Hükümetimizin yeni ekonomik programında ihracata dayalı büyüme öngörülmektedir, bu bağlamda Yersa’nın ürettiği ürünler, ihracatımızın artırılması ve cari açığın azaltılması hedefine doğrudan katkı sağlamaktadır.

YERSA BÖLGEMİZ İÇİN GURUR DUYULACAK BİR İŞLETME

Yersa bölgemiz için gurur duyulacak bir işletme, böyle işletmelerimizi artırmamız hem ülkemiz hem de Balıkesir için çok faydalar sağlayacaktır.” 

 

ÜRETİM FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİK

Çelik: “Yırcalı aile işletmesi olan Yersa’da, üretim faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı bulduk.

AK Parti olarak, Yersa gibi firmalarımızın yapacağı çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz, ben de Sinan Bey’e ve Fabrika Genel Müdürü Tacettin Bey’e misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK PARTİ OLARAK ÜRETİM, İSTİHDAM VE KATMA DEĞER SAĞLAYAN HER GİRİŞİMİN YANINDAYIZ

Çelik: “Bizler AK Parti olarak 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye için bütün imkanlarımızı seferber ediyor, bu minvalde adımlar atıyoruz. Üretim, istihdam ve katma değer sağlayan her girişimin yanındayız. Yersa İşletmesi’ne ve tüm çalışanlarına faaliyetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 24 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@