Kendisi ve ailesinin sağlık sorunları sebebiyle üç yıldır alnının akıyla sürdürdüğü AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı görevinden affını isteyen Ekrem Başaran, ekibindeki arkadaşlarından helallik alıp veda ederken yeni bir son dakika gelişmesi daha yaşandı.

ak_parti_il_yonetim2

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı bugün gerçekleşti. Ekrem Başaran'ın başkanlık ettiği toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Balıkesir milletvekilleri İsmail Ok ve Mustafa Canbey ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal da hazır bulundu. 

ak_parti_il_yonetim1

Edinilen bigilere göre, bir süre önce AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığına başvururak kendisi ve ailesinin sağlık sorunları sebebiyle görevi bırakmak istediğini ileten il başkanı Ekrem Başaran, talebinin henüz onaylanmamasına rağmen duygusal bir konuşmayla arkadaşlarına veda etti. 

İSTİFASI BAŞKAN ERDOĞAN'A SUNULACAK

Bu arada, Başaran'ın görevden müsaadesini içeren talebinin bu hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilerek onay vermesinin akabinde yeni başkanın belirlenmesi sürecinin başlatılacağı öğrenildi.

YENİ BAŞKAN KİM OLACAK

İl başkanlığı için Cüneyt Ermişler, Mustafa Çanakçı, Ömer Munis ve Mehmet Aydemir isimleri öne çıkarken, sürpriz bir atamanın da yapılabileceği konuşuluyor. 

BİR İSTİFA DAHA GELDİ

Öte yandan, AK Parti'de istifasını veren ilçe başkanlarına Burhaniye de eklendi.

Manyas, Havran, Karesi, Susurluk ve Balya'dan sonra Burhaniye İlçe Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu da bugün istifasını il başkanlığına sundu. 

ŞAHİR TİN YOKLAMA YAPACAK

balikesirim.net muhabirinin edindiği bilgiye göre, Balıkesir Bölge Koordinatörü Denizli Milletvekili Şahin Tin'in 23 Ağustos'ta Balıkesir'e gelerek, görevden istifa eden ilçe başkanlarının yerine ataması gerçekleşecek isimlerle ilgili ön yoklama yapacak.

ALNININ AKIYLA

Balıkesir siyasetine dürüst kişiliğiyle iz bırakırken, çalkantılığı dönemde üstlendiği AK Parti il başkanlığını da alnının akıyla yaptı. 

Editör: Macit ERMİŞ