MHP Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in MHP kurmaylarını hedef alan ifadelerine aynı dozda karşılık verdi. Aytekin’e ‘eczacı çırağı’ ve 'örgütçü' diye hitap eden Yüksel, “Şunu da unutma; Efe oyunu senin zılgıt atıp, halay çektiğin oyunlara benzemez” dedi.

Ekrem Gokay Yuksel Mh

Geçtiğimiz günlerde ‘İki iri kıyıma cevaptır’ başlığıyla yaptığı açıklamada Ensar Aytekin, MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'i eleştirirken "Foseptiğinizden gelen kokular, MHP'yi kriminal vaka odağına çevirdi. "Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Genel Başkanını tehdit etmek sizin haddinize değildir. Uğraşmaya kalkmayın altında kalırsınız" ifadelerini kullanmıştı. 

CHP'li Aytekin'in bu açıklamalarına MHP Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel aynı sertlikle karşılık verdi. 

MHP'li Yüksel'in açıklaması şöyle:

"Sözü yolundan eğri, yolu lafından belli “Eczacı çırağı”, “örgütçü” Aytekin'e cevaben;

‪Söze Mustafa Kemal Atatürk CHP’nin kurucusudur diye başlıyor fakat Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu değilmiş gibi siyaset yapıyorsunuz.

Her söze böyle başlamanızın sebebi Gazi’nin mücadele ettiği “Kürt Teal-i Cemiyeti” “Mavri Mira” gibi zararlı cemiyetlerin temsilcileri bugün siyaset yapma imkanı bulurken “CHP’yi kim kurmuştur?” sorusunun akıllara gelmesi ve suç üstü yakalanmanız değilse nedir?

Ensar Aytekin Örgütlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı olduğunun farkında ve görevinin başındasın adeta bir mekap gibi, sözde hocanın elinde mendil gibi var gücünle çalışıyorsun.

Evi yanan ailenin yüzünü Ahmet Akın güldürdü Evi yanan ailenin yüzünü Ahmet Akın güldürdü

Milliyetçi Hareket Partisi inanmış Türk milliyetçileri tarafından kurulmuş ve uğruna gözünü kırpmadan can verenlerin omuzlarında yükselmiştir. ‬

Merhum Başbuğumuz’un ifadesiyle; "Türkiye'yi yıkmak ele geçirmek isteyenlerin hırsı o kadar çoktur ki Türk milletine hizmet etmek isteyenler canlarını, kanlarını feda etmekle yetinemezler şerefleri hakkında, namusları hakkında söylenecek bir takım yalanlara, iftiralara göğüs germeye mecburdurlar." diyerek bizlere nasıl bir şuur ile hareket etmemiz gerektiğini anlatmıştır.

Eczacı çırağı bu sözleri hafızanda iyi tut, gün değişir hakikat değişmez.

Şunu da unutma; Efe oyunu senin zılgıt atıp, halay çektiğin oyunlara benzemez.

Tepenin Kuleleri 10

Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden bu güne hiç bir ağırlığın altında kalmamış, omuzladığı hiç bir yükün altında ezilmemiştir."

Editör: Macit ERMİŞ