Karesi Spor Okulu Yaz Dönemi mezuniyet töreni Karesi Park’ta binlerce çocuk ve ailelerin katılımıyla büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Bu yıl 11 bin, 4 yılda toplam 33 bin mezun veren Karesi Spor Okulu’nun mezuniyet törenine Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Karesispor Başkanı Ahmet Ayan, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Özalp, meclis üyeleri, Karesi Spor Kulübü yöneticileri, muhtarlar, veliler ve binlerce çocuk katıldı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın alana gelişiyle birlikte kendisine büyük sevgi gösterisinde bulunan çocuklar, Başkan Yılmaz’a sarılmak ve hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

KARESİ GÜZEL BİR ŞEHİR OLSUN DİYE HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

Karesi Spor Okulları Yaz Dönemi mezuniyet töreninde öğrencilere ve velilere hitap eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bilinçli bir gençlik ile Karesi'nin daha güzel ve huzurlu bir şehir olması için gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her sene sayımızı arttırarak ortalama 10 ile 12 bin öğrencimize farklı tesislerimizde, farklı alanlarda; işini ve öğretmeyi seven, uzman kadromuzla eğitimler veriyoruz. Çocuklarımız yazlarını güzel geçirsinler, bilinçli bir gençliğimiz olsun, annelerimiz evlerinde rahat etsin, babalarımız merak etmesin ve Karesi güzel bir şehir olsun diye hep birlikte çalışıyoruz. Öğrencilerimizin geleceğe umutla bakabilmeleri, boş zamanlarını kendi başlarına spor yaparak geçirebilmeleri, günümüzün hastalığı olan dijital ortamlardan uzak arkadaşları ile vakit geçirebilmeleri için gereken tüm imkanları sunmayı hedefliyoruz.

Çocuklarımız hem geleneksel oyunlarımızı öğrensinler hem yüzmeyi bilsinler, ata sporumuz olan okçuluğu öğrensinler, eğer istiyorlarsa ata binmeyi bizle keşfetsinler istedik ve dört senedir 'çocuklarınız bizlere emanet' sloganıyla yazlarımızı hep birlikte dolu dolu geçirdik. Ben çok şanslı bir belediye başkanıyım. Çünkü her zaman arkamızda valimiz, spor il müdürümüz, milletvekillerimiz, belediye başkanı arkadaşlarımız ve gönüllü bu işi yapan benimle birlikte çalışan mesai arkadaşlarım var. Gerçekten bir şehirde uyum bu kadar güzel olur.” 

ŞEHRE RUH VEREN İNSAN, İNSANA NEŞE VEREN ÇOCUKLAR

Göreve geldikleri gün, şehir için dertlenen 30 belediye meclis üyesi ve 70 muhtar ile öncelikli olarak ele alınması gereken konuları belirlediklerinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Karesi’nin tabii ki yaşanılabilir bir şehir olması lazım. Şehre ruh veren insan, insana da neşe veren çocuklar. O zaman önceliğimiz çocuklarımız olsun dedik. Parklarımızı dizayn ederken, okullarımıza destek verirken, öğretmenlerimizle iletişim kurarken sorumluluğumuzun bilincinde olduk.

Bu sorumluluğu bizlerle birlikte üstlenmek isteyen değerli arkadaşlarımıza kapılarımızı sonuna kadar açtık. Şimdi görüyoruz, 4 yılı bu büyük aileyle birlikte dolu dolu geçirdik. Ailemiz şimdi yeni mezunlar veriyor, öğrencilerimizi tebrik ediyor bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi