HEM SPORDA HEM OKULDA BAŞARI…

Türkiye geneli 61 branşta gerçekleştirilen Okul spor Faaliyetleri, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile geçtiğimiz yıl 41 branşta 224 mahalli 10 ulusal müsabaka gerçekleştirilirken 67.000 öğrenci bu faaliyetlere katılım sağladı. Ayrıca 50.000 öğrenci sporcunun katılımıyla Geleneksel Çocuk Oyunları tamamlandı.

Yine geçtiğimiz yıl takım ve ferdi olarak Atletizm, Güreş, Judo, Oryantiring, Softbol, Spor Tırmanışı, Triatlon ve Yelken branşlarında Türkiye Şampiyonu olan sporcular İlimizi gururlandırdı.

Balıkesir’de 2023-2024 Yılı Okul Spor Faaliyetleri çeşitli branşlarda ve kategorilerde gerçekleştirilen Bölge ve İl Birinciliği olarak devam ediyor. 

spor-cullar3

Yasemin'den sonra Esra ile de yola devam Yasemin'den sonra Esra ile de yola devam

Güreş, Spor Tırmanışı, Judo, Yüzme, Masa Tenisi, Eskrim, Hentbol branşlarında tüm kategorilerde yarışmalar tamamlanmış olup, Futbol, Basketbol, Voleybol ve diğer branşlarda müsabakalar devam ediyor. Tamamlanan müsabakaların ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile başarılı sporculara madalyaları, takımlara ise kupaları verildi. 

spor-cullar1

Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, “Gençlik ve Spor Şehri Balıkesir sloganıyla çıktığımız bu yolda amacımız daha fazla öğrenciyi spor branşlarıyla buluşturmak ve okul spor faaliyetlerine katılımlarını sağlamaktır. Kurum olarak bizler de tüm tesislerimizle gençlerimizin hizmetindeyiz. Katılım gösteren ve başarılı olan sporcularımıza, öğretmenlerimize, idarecilerimize teşekkür ederim” dedi.

spor-cullar

Editör: Macit ERMİŞ