banner395

banner307

banner394

banner319

Fikir ve düşünceleri yolumuzu aydınlatıyor

10 Kasım'da saatler 09:05'i gösterdiğinde tüm ülkede olduğu gibi Balıkesir'de hayat duracak. Vatandaşlar Atatürk'e saygısını sunacak. Atatürk Anıtı önü ve Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek anma törenlerine vatandaşları davet eden Vali Hasan Şıldak, mesajında "Onun en büyük eserim dediği, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak en önemli görevimizdir." dedi.

GÜNCEL 09.11.2022, 15:40 12.11.2022, 14:31
Fikir ve düşünceleri yolumuzu aydınlatıyor

Cumhuriyetimizin kurucu lideri Atatürk, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında Balıkesir'de de törenlerle anılacak. Atatürk anıtındaki tören 08:40'da çelenklerin sunulmasıyla başlayacak. Ardından 09:30'da Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Anma Töreni başlayacak.

VALİ ANMA MESAJI YAYIMLADI

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Atatürk'ün vefat yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda duygularını şöyle dile getirdi:

Kurtuluş Savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Atatürk tarihte, çağımıza yön veren en büyük devlet adamları arasında anılacaktır. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.

Yalnızca Türk Milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerin de bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuştur.

İstiklâlimize ve istikbâlimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığımızda Atatürk’ün fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır.

Onun en büyük eserim dediği, Türk Gençliğine emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak en önemli görevimizdir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. "

.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@