HAMİYET KİMDİR?

Tam adı Hamiyet Sezgin olan şarkıcı 1976 yılında Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Balıkesir’in Çayırhisar köyündendir. Hamiyet’in babası emekli işçi annesi ise ilkokul öğretmenliğinden emeklidir. 

İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamlayan Hamiyet Sezgin, 1993’te mezun olduktan sonra 1994’te İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nı kazandı. Prestij Müzik ortaklarından ve sanatçı arkadaşı Mahsun Kırmızıgül'le tanışması o senelere dayanıyor.

Yazları Denizli Belediye Konservatuarı'na devam eden Hamiyet, Balıkesir'de yer aldığı dönemlerde Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Korosu’nda çalışmalarını sürdürmüştü. Uzun süre Şef Sıtkı Sahil'den ders alan Hamiyet, 1996’da konservatuar sınavlarını kazanmıştı.

HAMİYET’İN EŞİ KİMDİR?

hamiyet-sezgin

İki kez evlenen Hamiyet, maddi ve manevi çok kayıplar yaşadığını vurgulayarak, ‘’İki tane babasız kız çocuğu büyütüyorum’’ açıklamasında bulunmuştu.

hamiyet-sezgin0

İlk eşinden 2009’da boşanan Hamiyet, 2011’de Ömer Sami Durmuş ile dünya evine girdi. Bu evliliği için, ‘’Hayatımın ikinci travması oldu.’’ diyen Hamiyet, ‘’Ona sığındım, onda babamı aradım’’ açıklamasında bulunmuştu.

hamiyet-segin

En Özel Anlarınızı Baget Yüzükler İle Taçlandırın! En Özel Anlarınızı Baget Yüzükler İle Taçlandırın!

Hamiyet'in Ömer Sami Durmuş'tan İsminur isminde bir kızı çocuğu vardır.