Gönül D. adlı facebook kullanıcısının 15 Temmuzla ilgili paylaşımını alıntılayan Hüseyin Sarı, hakkında "terör örgütü propagandası yapma" suçundan işlem başlatıldı.

BAKAN SOYLU DUYURDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine karşı direnen vatandaşlara ve şehitlere yönelik, sosyal medya üzerinden aşağılayıcı paylaşım yapan bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "15 Temmuz ihanetine direnen vatandaşlarımızı ve şehitlerimizi aşağılayan H.S. isimli şahıs, Balıkesir polisimiz tarafından gözaltına alındı. Şahıs hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suç ve suçluyu övme, terör örgütü propagandası yapma suçlarından işlem yapılacak." ifadelerini kullandı.

SOYLU ŞU PAYLAŞIMI YAPTI

PAYLAŞIMI SİLDİ

Erdek'te 1999-2009 ve 2014-2021 tarihleri arasında AK Parti ve CHP'den Belediye Başkanlığı yapan Hüseyin Sarı, alıntıladığı paylaşımı bir süre sonra kaldırdı.

SERBEST BIRAKILDI

Hüseyin Sarı, Emniyet'teki işlemlerinin ardından Adliye'ye sevk edildi. İfadesine başvurulan Sarı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

...