BALIKESİR'in kuzusu, kestanesi ve Mihaliç Peyniriyle meşhur ilçesi İvrindi, karanlıktan aydınlığa kavuşmasının 101. yılını tarihinde ilk kez kendine yakışır etkinlikle kutlarken, akşamında Kıraç'ın sahne aldığı konserde binlerce İvrindili kurtuluş coşkusu yaşamıştı.

detail-photo-fancybox-1

Konsere Balıkesir il merkezinin yanı sıra çevre ilçelerden çok sayıda vatandaş katılarak evilen sanatçının söylediği şarkılara eşlip edip doyasıya eğlenmişti. 

ivrindi-kirc-yusuf-cengiz

İvrindi Belediyesi'nin muhteşem organizasyonu, her güzelliğe çamur atmayı alışkanlık haline getiren muhalifleri adeta çıldırttı! Fısıltı gazetecileri aracılığıyla, Kurtuluş Şenlikleri için 10 milyonlarca lira harcamalar yapıldığı, sanatçı Kıraç'a da 5 millon lira ödemede bulunduğu yayıldı. 

İYİ Parti Meclis Üyesi Ahmet Karaköse de bunu soru önergesine dönüştüren Belediye Meclisi toplantısında AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Cengiz'in yanıtlamasını istedi. 

Başkan Cengiz, İYİ Partili üyenin soru önergesine şöyle cevaplandırdı: 

"Belediye Meclis Başkanlığına vermiş olduğunuz soru önergesine cevaben; Kıraç için Belediye bütçemizden yapılan harcama tutarı 750 bin TL’dir. 05.09.2023 tarihi itibariyle ağırlama, konaklama, ziyafet, hediye, çiçek, rahvan at yarışları, Akçalören, Kayapa Yağlı Pehlivan Güreşleri ve 15 Temmuz Milli Birlik Günü etkinliklerinin de yer aldığı ve Belediye bütçemizin, 46.10.16.02/01.01.01.00/05/03.06 kodunda yer alan temsil ve tanıtma giderleri ödeneğinden 3 milyon 51 bin 551 lira 54 kuruş harcama yapılmıştır.

ŞEFFAF BAŞKAN

yusuf-cengiz-ivrindi-kirac

Şeffaf yönetimiyle bilinen İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, soru önergesine verdiği cevapla hem dedikoduların önünü kesti, hem yaptıklarının hesabını kuruşu kuruşuna vermeye her an hazır olduğunu gösterdi, hem de ilçe halkının gönlündeki yerini sağlamlaştırdı.

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ