Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili ve Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Rıza Tekin, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle yollarda oluşacak trafik yoğunluğuna dikkat çekti; "Bayram sevincinin hüzmne dönüşmemesi için  her birimiz trafikte üzerimize düşen görevi yerine getirelim.” çağırısı yaptı.

Kurban Bayramı vesilesiyle yaşanan trafik yoğunluğu üzücü kaza haberlerini de beraberinde getirirken Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili ve Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Rıza Tekin, sürücülere trafik ihlallerinden kaçınmaları çağrısında bulundu.

Yayınladığı Kurban Bayramı mesajında başkan Rıza Tekin, mutlu bayram ziyaretlerinin mutsuz anılar haline gelmemesi için sürücülerin trafik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Rıza Tekin, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“İnsanları birbirine yakınlaştıran, sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kesilen kurbanlarla toplumda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu pekiştiren Kurban Bayramı, tüm İslam alemi için büyük bir önem taşımaktadır.

esanf-odalari-sofor-1

Bu bayram vesilesiyle dargınlıkları ve küslüğü bir kenara bırakıp affetmeyi, barışmayı ve güzel duyguların kalplerimize hakim olmasını diliyorum. Türk - İslam aleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Kurban Bayramı’nda seyahate çıkacak olanların ise trafikte her zamankinden çok daha dikkatli olmalarını, trafik kurallarına uymalarını, aşırı hızdan kaçınıp emniyet kemerleri takmalarını öneriyorum. Bayram sevincimizin kursağımızda kalmaması için hepimiz trafikte üzerimize düşen görevi yerine getirelim.

Rıza Tekin Trafik A.Ş. yönetimine girdi

Editör: Macit ERMİŞ