Dün akşam saatlerinde Bigadiç'te yaşanan sel afetinden sonra bu sabah da Kepsut girişindeki Kille Köprüsü çöktü. Köprü trafiğe kapatıldı. Ulaşım yeni açılan yan yoldan sağlanıyor. Vali Şıldak bölgede incelemelerde bulundu, şu anda riskli bir durum bulunmadığını söyledi.

Kepsut Yolunda Bulunan Köprüde Çökme Meydana Geldi 
Balıkesir-Kepsut Yolunun 19'ncu kilometresinde Kepsut ilçe merkezi girişinde bulunan Kille Köprüsü'nde çökme meydana geldi. 
Aşırı yağışın sebep olduğu köprü ayağının oturması sonucunda tabliyede yaşanan çökmede yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. 
Trafiğin gidiş geliş olarak yeni yapılan köprü üzerinden verildiği güzergahta incelemede bulunan Vali Hasan Şıldak, yetkililerden bilgi aldı.

Şıldak, can ve mal kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek trafik yönünden gerekli tedbirlerin alındığını, yapımı tamamlanarak kısa süre önce trafiğe açılan yeni köprünün çift yönlü olarak ulaşıma verildiğini ve Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Kille Köprüsünde inceleme yapılarak çalışma başlatılacağını, şu anda riskli bir durum bulunmadığını söyledi.

Vali Hasan Şıldak aşırı yağış nedeniyle çökme yaşanan Kepsut-Balıkesir Yolu üzerindeki Kille Köprüsünde incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

BİGADİÇ'TE  SEL AFETİ

Sağanak yağış Balıkesir geneli etkili olurken Bigadiç'te sel afetine dönüştü. İlçedeki bir derenin taşması üzerine bazı araçlar sel sularına kapıldı.Taşkın sonucu çok sayıda evin bodrum katlarında hasar oluştu.

İlçedeki bir derenin taşması üzerine bazı araçlar sel sularına kapıldı.Taşkın sonucu çok sayıda evin bodrum katlarında hasar oluştu.