BALIKESİR'in "Vefalı Yurt" olarak bilinen ilçesi Kepsut'ta bu yıl 13. kez düzenlenen "Kültür Sanat ve Süt Festivali" kapsamında, Kırkpınar'ın efsane başpehlivanlarından Kepsutlu Tarzan Mehmet anısına Er Meydanında 600 pehlivan kol bağladı. 

ALTIN KEMERİ
FURKAN ALTIN KAZANDI

Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek ve 35 başpehlivanın sahne aldığı başpehlivanlık güreşlerind e çeyrek finalde İsmail Koç, yarı finalde Orhan Okulu’yu finalde ise rakibi Abdullah Güngör’ü yenen  Furkan Durmuş Altın Kepsut Güreşlerinde altn kemerin sahibi oldu.

TARZAN MEHMET'İN KIZI
ŞEREF KONUĞUYDU

Kepsut Belediyesince ismi yaşatılan 591. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Kepsut'lu Tarzan Mehmet'in kızı Ganime Erçetin, babası adına kurulan Er Meydanının onur konuğuydu.

Belediye Başkanı İsmail Cankul elini öperek karşıladığı pehlivanın kızına minnet duygularını iletti.

YOĞUN İLGİ VARDI

AK Parti saflarına katılan milletvekili İsmail Ok, baba ocağı Kepsut'ta kurulan er meydanına gelişinde davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Güreşleri, AK Parti milletvekilleri Mustafa Canbey ve İsmail Ok, Balıkesir Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, Kepsut Kaymakamı Altay Karadağ, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, kamu kurum ve kuruluşların müdürleriyle çok sayıda güreşsever izledi.

BAŞKAN CANKUL'DAN 
AĞA'YA ÖZEL TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı İsmail Cankul, "Güreş organizasyonumuzu başından sonuna kadar hiçbir konuda fedakarlıktan kaçınmayan ve bu yıl 6. kez Güreş Ağalığını alan değerli İş adamı Mustafa Tan'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Güreşlerimize katılan İl ve ilçe daire amirlerimiz, STK Başkanlarımız ve çok kıymetli hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum." sözleriyle gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Geleneksel güreşlerde gelenekler de yaşatıldı.

Editör: Haber Merkezi