İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki olarak Türkiye genelinde başlatılan boykot hareketi, Köfteci Yusuf'un İsrail destekçisi Coca Cola ürünlerini satmasına odaklandı.  Ünlü şair Dursun Ali Erzincanlı'nın çağrısıyla sosyal medyada büyük bir boykot dalgası başladı.  Köfteci Yusuf'un Balıkesir'deki restaurantlarına giden vatandaşlar,ilginç bir görüntüyle karşılaştı.

kofteci-yusuf-balikesir3

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, global çapta tepkileri beraberinde getirirken Türkiye’de sosyal medya üzerinden başlayan boykot kampanyası dikkat çekiyor. Ünlü restoran zinciri Köfteci Yusuf, İsrail malı ürünleri satışa devam etmesi nedeniyle sosyal medyada eleştirilere maruz kaldı.

Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları karşısında sessiz kalmayarak bir dizi boykot eylemi başlattı. İsrail menşeli ürünlerin boykot edilmesi çağrısına, yerel işletmeler de dahil edildi.

İsrail menşeli ürünlerin satışını sürdüren Türk firmaları, kamuoyunun tepkisini çekti. Bu firmalar arasında özellikle Köfteci Yusuf isimli restoran zinciri, bazı İsrail üretimi içecekleri menüsünden çıkarmaması nedeniyle ön plana çıktı.

kofteci-yusuf-balikesir1

Evden E-Ticaret Yapan Kadınlara Vergi Muafiyeti Evden E-Ticaret Yapan Kadınlara Vergi Muafiyeti

İsrail kökenli içecekleri menüsünde bulundurmaya devam eden ve boykot çağrılarına kulak asmayan Köfteci Yusuf, sosyal medya kullanıcılarının yoğun eleştirilerine maruz kaldı. Binlerce kişi tarafından yapılan çağrılara rağmen bu tutumundan vazgeçmeyen restoran zinciri, sosyal medyanın gündemine oturdu.

kofteci-yusuf-balikesir

Köfteci Yusuf'un Balıkesir'deki restaurantlarına giden vatandaşlar,ilginç bir görüntüyle karşılaştı.

kofteci-yusuf-balikesir2

Köfteci Yusuf'un Balıkesir restoranında içeçeklerin bulunduğu dolaplarda Coco Cola ve Fanta gibi içecekler, önlerine konulan ayranlarla kamufle edilmeye çalışıldığı gözlendi. Vatandaşların da tercih ettikleri çalışanlarca dile getirildi. 

Editör: Macit ERMİŞ