Çin’den gelen ve hayatımızı kabusa çeviren korona virüsü her an herkese bulaşabiliyor. Soğuk havaların başlamasıyla beraber vaka ve ölüm haberleri çok sıklıkla geliyor.

Siyasetçiler de yoğun tempoları nedeniyle her gün onlarca kişiyle temas kurmak durumunda. Dolasıyla koronavirüse yakalanma riski hayli fazla. Milletvekilleriyle yerel siyasetçilerden Covid-19 virüsüyle tanışan isimlerden biri de AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir oldu.

10 Kasım'da yaptırdığı PCR testinin pozitif çıkması üzerine  önce evinde, ardından hastanede tedavi sürecine giren Mutlu Aydemir'den bugün müjdeli haber geldi.

Tedavi sürenini başarıyla tamamlandığı bilgini sevenlerine duyuran Mutlu Aydemir, "Covid-19 virüsü nedeniyle Ankara Şehir Hastanesinde devam eden tedavi sürecim bugün itibarıyla tamamlanmış olup, istirahatıma bir süre evde devam edeceğim." açıklamasında bulundu.

HEMŞEHRİLERİNİ UYARDI

Mutlu Aydemir, balikesirim.net aracılığıyla kendisinden dualarını eksik etmeyen sevenlerine teşekkür ederken bir de şu uyarıyı yaptı: 

Yıkıp geçiyor, hafife almayın. Nefes dahi alamıyorsunuz. Maskenizi takmadan dışarı çıkmayın.”

Ayrıca sosyal medya hesaplarından da paylaşımda bulunan Aydemir,  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Koca'ya teşekkür etti.