Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ankara’da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günleri Programı’nda belediyenin kendi yayını olan ve Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit'in hazırladığı “Mehmet Akif Ersoy’a Saygı” adlı prestij kitabı gençlere hediye etti.

thumbnail_mehmet_akif_ersoy_1

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günleri Programı’na katıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de “Mehmet Akif Ersoy’a Saygı” standı ile etkinlikte yerini aldı.

thumbnail_mehmet_akif_ersoy_4

Mehmet Akif Ersoy’un en yakın arkadaşlarından birisi olan Hasan Basri Çantay’ın hemşehrisi olarak anma günlerinde yer aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy ile ilgili arşiv niteliğinde basılan prestij kitabı stantlarında sergilediklerini söyledi.

thumbnail_mehmet_akif_ersoy_3

Balıkesir'de Nazım Hikmet'e Zuhal Olcay'lı anma Balıkesir'de Nazım Hikmet'e Zuhal Olcay'lı anma

Başkan Yılmaz, “Mehmet Akif Ersoy kitabımızın dışında burada, Zeytin, ekmek, peynir gibi diğer kültür yayınlarımızda yer alıyor. 3 bine yakın kitabımızı da gençlerimize hediye ettik. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ