CHP’nin AK Parti tarafından yıllardır paspas edilmesine neden olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun destekçisi  Ahmet Akın şimdi de "sırtı yere gelmesin, kendi koltuğu yerinden oynamasın" diye tabanın değişim çığlıklarına kulaklarını tıkıyor. O kadar korkmuş ki il kongresinde Özgür Özel’in telgrafını bile okutmamak için adeta on takla attı.

‘Kendi koltuğu gidecek’ diye değişime direnen CHP eski Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, değişimin ateşini yakan Özgür Özel’in Balıkesir 38.Olağan İl Kongresine gönderdiği telgrafını okutulmasını karşı çıkınca partililer tarafından linç yedi.

Israrla kendi çıkarları doğrultusunda yoldaşların damarına damarına basan Ahmet Akın, tartaklanan, itilen, aşağılanan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'ın nasıl arkasında durmayıp sadece kendisini düşündüyse şimdi de sırtı yere gelmesin diye tabanın değişim çığlıklarına kulaklarını tıkıyor, Kılıçdaroğlu görevde kalsın adaylığım kesin olsun diye düşünüyor. Yoldaşların büyük tepki göstermesinin ardından Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga devreye girerek Özgür Özel’in telgrafını okudu ve dakikalarca alkışlandı.

ahmet-akin-orhan-gaga

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ