Balıkesirspor taraftarlarından bir şahsın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay ile aralarında yaşanan olayı topluma mal etmek için kendisine “Çingene” denildiği iftirasını atarak şehirde gerginlik çıkarmaya çalıştı ancak Balıkesir’deki diğer tüm romanlar, bunun asılsız bir iftira olduğunu düşündüğü için böyle bir olaya izin vermedi. Bu iftiranın ardından Balıkesir’deki tüm roman dernekleri ve çok sayıda roman vatandaş Başkan Vekili Yasin Sağay’ı makamında ziyaret etti. Sağay “Tüm Romanlar benim kardeşimdir, ben böyle bir dil kullanacak insan değilim. Biz Yücel Başkanımızla beraber her zaman roman kardeşlerimizin yanında ve hizmetindeyiz” dedi.

TÜM ROMANLAR SAĞAY’IN YANINDA

yasin-sagay-romanlar
Türkiye Romanlar Konfederasyon Başkan Vekili Feridun Demirdöven, As Romanlar Federasyon Başkanı Valilik İl Koordinatörü Sadettin Altın, Edremit Roman Derneği - Balıkesir Roman Dernekleri Federasyon Başkan Yardımcısı Tufan Zımba, Ayvalık Bir Roman Derneği Başkanı Ömür Yar, Romanlara Yönelik Pozitif Ayrımcılık Derneği Mustafa Çelik, Erdek Romanlar Dernek Başkanı Volkan Akça, Gönen Romanlar Dernek Başkanı Fahrettin Durman ve çok sayıda roman vatandaş Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek geçtiğimiz günlerde iftiraya uğrayan Başkan Vekili Yasin Sağay’ın yanında olduklarını açıkladı.

“ŞAHSI ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Tüm Dernek başkanları adına konuşan Türkiye Romanlar Konfederasyon Başkan Vekili Feridun Demirdöğen, “Yasin Başkanımıza atılan çirkin iftiranın tamamen karalamak amacıyla olduğunu biliyoruz. Yasin Başkanımıza destek olmak için buradayız. Yasin başkanımızı Karesi Belediyesi Başkan Yardımcılığından buyana biliyoruz, biz tanıdığımız günden buyana Yasin Başkanımız her zaman romanların yanında olmuştur. Biz Romanlar Yücel başkanımızdan ve belediyemizden memnunuz. Yasin Başkanımıza iftira atan şahsın, Balıkesir’de AK Parti’ye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hiçbir şekilde zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Şiddetle kınıyoruz” dedi.

BALIKESİRSPOR KULÜBÜ'NDE YÖNETİCİYDİ
Balıkesirspor taraftarlar grubu 10Koliklerin lideri iken Nedim Ömer başkanlığındaki ekibin yönetim kurulu kararıyla "Taraftardan Sorumlu Yönetici" olarak atanan Nurettin Poyraz, geçtiğimiz günelrde Büşyükşehir Başkan Vekili Yasin Sağay'la yaşadığı bir polemik üzerine görevinden azledilmişti. 

Editör: Macit ERMİŞ