SAVAŞTEPE’DE ÇÖP SORUNU BİTTİ!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe ilçesinde çevre sorunlarına karşı önemli bir adım atarak çevre dostu atık yönetimi uygulamalarını hayata geçirdi. Başkan Yücel Yılmaz liderliğindeki Büyükşehir, vahşi depolama sorununa kalıcı çözümler getirerek ilçenin yaşam kalitesini artırıyor.

cop-kamyonlari
"Savaştepe'de Çevre Dostu Atık Yönetimi ile Yepyeni Bir Başlangıç!"
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe ilçesine kazandırdığı modern Katı Atık Aktarma İstasyonu ile her ay 600 ton evsel atığı çevre dostu bir yaklaşımla bertaraf ediyor. Bu önemli adım, ilçenin çöp sorununa etkili bir çözüm sunarken, çevreye zarar vermeden atıkların yönetilmesini sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, ilçe belediyesi tarafından toplanan çöplerin düzensiz depolanmasına son vererek, vahşi çöp döküm alanlarını rehabilitasyon edip çevreyi yeşillendiriyor. Bu çabalar, çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunurken Savaştepe'nin de yaşam kalitesini artırıyor.

"Atıklar Elektriğe Dönüşüyor,
Savaştepe Geleceğe Hazırlanıyor!"

kati-atik-cop
Savaştepe'de toplanan evsel atıklar, modern tesislerde işlenerek enerjiye dönüştürülüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 20 ilçede uyguladığı çevre dostu atık çözümleriyle Savaştepe'nin geleceğini şekillendiriyor. Çöplerin enerjiye dönüşmesiyle ilçenin elektrik ihtiyacına önemli bir katkı sağlanıyor.

Başkan Yücel Yılmaz:
"Savaştepe İçin Daha Temiz ve Yeşil Bir Gelecek!"

Turhan Çömez'den sokak hayvanları planına flaş tepki! Turhan Çömez'den sokak hayvanları planına flaş tepki!

yucel-yilmaz-iklim
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geleceğin şehirleri için çevre dostu uygulamalara öncülük ediyor. Savaştepe için hayata geçirilen çevre projeleriyle ilgili konuşan Başkan Yücel Yılmaz, ilçenin daha temiz, daha yeşil ve sürdürülebilir bir geleceğe hazırlanmasına olan katkıyı vurguluyor.

Editör: Macit ERMİŞ