Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz bugün düzenlediği basın toplantısıyla “terör neden bitmiyor, nasıl biter” sorularına yanıtlar verirken, siyasetçileri eleştirdi,  şehit aileleri ve gazilerin  isteklerini dile getirdi.

“TERÖR TÜRKİYE’NİN KANSERİ OLDU”

haydar-filiz-gazi

Şehit yakınları ve gaziler ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Salim Özdem‘in de katıldığı toplantıda Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 21 askerin şehit olmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Filiz, “Bugün burada, şehitlerimizi anmak ve onların canlarını verdiği vatan, millet, bayrak gibi yüce değerlere sahip çıkmak, hepimizin isteklerini bizleri yönetenlere duyurmak için toplandık.” dedi.

“TSK 7 DÜVELE KARŞI SAVAŞ VERİYOR”

Başkan Haydar Filiz şunları söyledi:

haydar-filiz-gazi4

“Terör saldırıları karşısında millet olarak birlik ve beraberliğimizi gösterip hepimiz Mehmetçiğiz diyoruz. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri üç beş çapulcu ile değil, 7 düvele karşı savaş vermektedir. ‘Müttefik‘ diye bildiğimiz başta sömürgeci emperyalist devletlerden Amerika Birleşik Devletleri , Avrupa devletleri, Ortadoğu devletleri, Arabistan, terör örgütü PKK/PYD’ye hem mali destek hem de silah, teçhizat, eğitim desteği vererek Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde bir terör devleti kurarak bölgenin enerji kaynaklarını sömürmeyi hedeflemektedir. Amerika ve İsrail’in ortak hedefi Büyük Ortadoğu Projesi ile yıllardır kan ağlayan coğrafyamız artık huzura muhtaç kalmıştır. Bütün bu dış güçler yetmezmiş gibi içeride de beceriksiz siyasetçiler sayesinde terör Türkiye’nin kanseri olmuştur.” 

İki fotoğraf arasındaki fark çok şey anlatıyor İki fotoğraf arasındaki fark çok şey anlatıyor

“TERÖR TÜRKİYE’DE YILLARDIR NEDEN BİTMEZ?”

“Terör Türkiye’de yıllardır neden bitmez?” diye soran Filiz sözlerini şöyle sürdürdü:

* Küçük siyasi hesaplar peşinde koşanlar daha koltuğa oturmadan terörist sevicilere selam yollarsa terör bitmez.

* Siyasetçiler teröristlerle fotoğraf çektirip gelip milletin meclisinde oturuyorsa terör bitmez.

* Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ı haince pusu kurarak şehit eden Hizbullah terör örgütüne ‘terörist’ diyemeyenler milletin meclisine sokuldukça terör bitmez.

* Devletin kırmızı bültenle aradığı eli kanlı terörist devletin televizyonuna röportaj verebildikçe terör bitmez.

* Kısacası küçük siyasi hesaplar peşinde koşan, Türkiye’deki sağcı siyasetçiler sağcı teröristleri, solcu siyasetçiler solcu teröristleri koruyup kolladıkça Türkiye’de terör bitmez. “

“PEKİ TERÖR NASIL BİTER?”

haydar-filiz-gazi5

* Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler, terör örgütlerinin aldığı uluslararası siyasi, asgari, lojistik yardımlarını kesebilirse terör biter.

* FETÖ Terör Örgütü ile verilen ciddi mücadele gibi, diğer terör örgütleri ile de mücadele edilirse terör biter.

* Bedelli askerlik kaldırılır, askerlikte adalet sağlanır, siyasetçinin çocuğu ile Anadolu’nun gariban köyünden gelen çocuk aynı hudut karakolunda aynı mevzide nöbet tuttuğunda terör biter.

* Şehadet şerbeti sadece garip Anadolu çocuklarına nasip olmayıp, bütün ülkenin çocuklarına eşit ve adil paylaştırılırsa terör biter.

“ASKERİ HASTANELER, ASKERİ LİSELER YENİDEN AÇILMALI”

Şehit ailesi ve gaziler olarak; siyasetçilerimizin her seçim öncesi terör sevicilerine selam yollamayı bırakmasını, devletin televizyonlarında terörist reklamı yapmasını istemiyoruz.

Bir terörle mücadele gazisi olarak;

* Harp yaralanmalarında uzmanlaşmış Askeri Hastanelerin tekrar açılmasını ve yaralanan tedavisi devam eden askerlerimizin en iyi şekilde tedavilerinin yapılmasını,

* Temeli Osmanlı döneminde atılan askeri liselerin tekrar açılmasını ve çekirdekten sağlam karakterli askerler yetişmesini,

* Askeri yargı sisteminin tekrar tesis edilmesini,

* Şehit olan askerlerimizin geride kalan ailelerine başlarını sokacak bir ev verilmesini istiyoruz. ( En azından Suriyelilere yapılan bedava evler gibi).

* Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bulunduğu coğrafyada hedefimiz; Güçlü Ordu Güçlü Türkiye olmalıdır.

 “Aziz Şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralanan askerlerimize de acil şifalar dilerim.” diyen Filiz sözlerini, ” NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..” diyerek bitirdi.

haydar-filiz-gazi1

Editör: Macit ERMİŞ