banner382

banner307

banner381

banner319

Balıkesir Türkiye Yüzyılı ile 2023 seçimine hazır

Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı koordinasyonunda, Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. "Milletimizin hizmetkarıyız" diyen İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir teşkilatları olarak Türkiye Yüzyılına ile 2023 seçimlerine hazır olduklarını söyledi,

SİYASET 13.11.2022, 16:48 17.11.2022, 12:19
Balıkesir Türkiye Yüzyılı ile 2023 seçimine hazır

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı Teşkilat Akademisi eğitimleri, "Sıkça Sorulan Sorular" konusunda Doç. Dr. Nebi Miş, "Seçim 2023" konusunda önceki dönem Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, "Siyasal İletişim ve Yeni Medya” konusunda Gazeteci Hikmet Genç, "Türkiye Yüzyılı" konusunda AK Parti Dış İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala’nın konuşmacı olarak eğitimlere katıldı.

AK Parti İl Teşkilatı AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın düzenlediği “Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı” Eğitim programına; AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, İsmail Ok ve Yavuz Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti İl 3 Kademe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti 20 İlçe İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

AK Parti Balıkesir Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Bu Hikâyenin Kahramanı Sensin” sloganı ile tüm teşkilat mensuplarını kuşattıklarını, dünya ölçeğinde bu denli yaygın ve sistematik bir siyasi parti eğitim programı gerçekleşmediğini belirtti.

AK PARTİ İL BAŞKANI Dt. EKREM BAŞARAN:
“AŞKINAN KOŞAN YORULMAZ, 2023’E HAZIRIZ”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile “Aşkınan koşan Yorulmaz” düsturu ile Teşkilat akademisinin ilk iki programından sonra; Ramazan ayıyla başladığımız yoğun teşkilat çalışmalarımıza, yaz döneminde milletvekillerimizin saha çalışmalarında, devamında coşkulu Balıkesir Mitingimiz, Ankara’da “Türkiye Yüzyılı” Vizyon Belgesi programında, tüm üyelerimizle yüz yüze ziyaret programı, şehir buluşmaları programı ile 2023 hedefine koşan teşkilatımızla, şimdi de Teşkilat Akademisi Eğitim programının 3.’üncüsü ile birlikteyiz. 20 yıllık iktidarımızın devamında Türkiye’nin bugün geldiği nokta, yeni bir siyaset yaklaşımını ve bilginin, gücün, konjonktürün doğru ve etkili kullanımını zorunlu kılmaktadır. Yirminci yüzyılın birçok fırsatını, imkanını, ıskalamış olan, enerjisini boşa tüketmiş ve tükettirilmiş olan Türkiye’nin artık yeni bir zaman, enerji ve güç israfına tahammülü yoktur.

“ TÜRKİYE GELECEK YÜZYILA HAZIR”

Eğitimden sosyal güvenliğe, para politikalarından yabancı sermayeye, insan haklarından Türk dış politikasına ve medyadan enerji politikalarına kadar pek çok konu bu tarihi-kültürel derinlik ile ele alınması artık kaçınılmazdır. İşte burada Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, devreye girerek, Cumhuriyetin yeni yüzyılı için hedeflerin özeti olan vizyon belgesinde yeni mefküremizi “Türkiye Yüzyılı” olarak tanımladı. Gelinen noktada, bu Türkiye Yüzyılı hedefi ile öncelikle devlet kapasitesini güçlendirmiş, zamanında yapılmamış ve gecikmiş yatırımlarını bu son 20 yıllık süreçte büyük oranda gerçekleştirmiş, yönetim sistemini siyasi istikrarı sağlayacak şekilde tahkim etmiş, kriz ve tehditlere karşı bünyesini güçlendirmiş ve ekonomisini büyütmüş bir ülke olarak Türkiye gelecek yüzyıla hazır. Sonrasında ise; dünyanın kriz ve risklerle karşı karşıya olduğu dönemde, Türkiye bu küresel krizi fırsata çevirebilecek güç ve kabiliyete sahip.

“SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TANDIR”

Peki yapmamız gereken nedir? Tüm Teşkilat mensuplarımızla, dava arkadaşlarımızla var gücümüzle, samimiyetle çalışıp, inşallah 2023 hedeflerimize ulaşmaktır. Cenab-ı Hak ne diyor. Yüce Kur’an da “hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” işte biz onun için buradayız. İşimizi iyi yapabilmek için bilmeliyiz, neyi bilmeliyiz her şeyi bilmeliyiz, usul bilmeliyiz üslup bilmeliyiz, bilgiyi bilmeliyiz. Toplantımızın, derslerimizin faydalı, bereketli, hayırlı olmasını diliyorum. Sefer bizden zafer Allah’tandır.

“MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ”

"Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik." diyen Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Genel merkezimizle, il ve ilçe teşkilatlarımızla, belediyelerimizle, mahalle temsilciliklerimizle, sandık müşahitlerimizle adeta bir duvarın tuğlaları gibi birbirimizi destekleyerek birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize doğru yürüyeceğiz. Milletimize söz verdiğimiz şekilde ülkemizi eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, spordan sosyal yardımlara kadar her alanda işte bugünler için hazırladığımızı ifade ediyoruz. Biz Milletimizi seviyoruz, Milletimize inanıyoruz. Siz bize inanın; bugüne kadar inandınız, güvendiniz ve 20 yıl Türkiye’nin altyapısıyla, üstyapısıyla nereden nereye geldiğini gayet iyi biliyorsunuz, biliyoruz. Milletin sancısını, sıkıntısını, derdini küresel para baronlarının çıkarlarına meze etmeye çalışanlara aldırmadan yolumuza devam edeceğiz. Çalışacağız, mücadele edeceğiz, sabredeceğiz ve Allah’ın izniyle başaracağız. Bugüne kadar nasıl Ak Parti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başarmışsa, bundan sonrada yine biz başaracağız. Milletimizin yanındayız, Devletimizin yanındayız, Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Bir kez daha hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla” diyerek konuşmasını tamamladı.

“BALIKESİR’İ TÜRKİYE YÜZYILINA HAZIRLADIK.”

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran’ın konuşmasının ardından salona hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 2019 nisan ayında bu teşkilatla çok güzel biri işe imza attıklarını belirtti Başkan Yılmaz, “Bu teşkilat Balıkesir Merkez’de iki ilçeyi ve Büyükşehir Belediyesini AK Parti'ye dahil etti. 2014'te Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir'de seçimleri aldık. Ve stratejik planlar yaptık. Bu şehrimizi geleceğe nasıl hazırlarız diye. Şuan bir sloganımız var. Türkiye Yüzyılı. Biz farkında olmadan Balıkesir'i Türkiye Yüzyılı'na hazırlamaya başlamışız. Her alanda yatırım yapıyoruz. İnsanlarımızın fikrini alarak, kültürel alanda, çevresel alanda ve şehrin gelişimi alanında yatırımlar yapıyoruz. Ben tüm teşkilatımıza çok teşekkür etmek istiyorum.

“BALIKESİR’E GÖÇ DEĞİL,
BALIKESİR’DEN GİDENLERİ GERİ GETİRECEK YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Cumhurbaşkanımız Balıkesir'e geldi. Geldiği andan gideceği ana kadar halkımızın sevgisi, coşkusu hem Cumhurbaşkanımızı, hem bu şehre bakan gözleri, hem bizleri memnun etti. 2019'dan bu yana 20 bin insanımıza istihdam sağladık. Yapılan yatırımlarla inşallah 2024'e kadar 20 bin istihdam daha sağlanacak. Gençlerimizin geleceğini inşaa edeceğiz. Tüm bunların altında bir akıl teri var, teşkilat gücü var. Balıkesir'e dışarıdan göç değil Balıkesir'den gidenlerin geri gelmesi için çalışıyoruz. İl Başkanımızla, teşkilatımızla günün 24 saati sahadayız. Gönüllere giriyoruz, halkımızı dinliyoruz. Allah'ın izniyle Balıkesir bambaşka bir sürece giriyor. Bunun sonuçlarını da bir kaç yıl içinde alacağız” dedi.

“TÜRKİYE YÜZYILI, HER ALANDA ÇAĞ ATALAYACAĞIMIZ BİR YIL OLACAK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur’da yaptığı konuşmada şunları söyledi. “AK Parti kurulduğundan bu yana eser ve hizmet siyasetinin, gönüllere girmenin en güzel örneklerini verdi. 90'lı yıllarda hepiniz hatırlarsınız, hem ekonomik anlamda, hem de temel hak ve özgürlükler anlamında Türkiye gerçekten istenmeyen görüntülere sahne oldu. İstenmeyen uygulamalara sahne oldu. Bu ülkenin vatandaşları istenmeyen muamelelerle karşı karşıya kaldı. Ama Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun ifade ettiği gibi "Artık Türkiye'de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" denildi ve Milletimizin beklentilerinden, ihtiyaçlarından bu dava hareketi doğdu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 20 yıl boyunca eğitimden ulaşıma, adaletten sağlığa her alanda devrim niteliğinde hizmetlere imza attık. Bu süreçte vesayet odaklarının kumpaslarına, müdahalelerine maruz kaldık. Kritik dönemeçlerden geçtik. Elhamdülillah, milletimizin feraseti, vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkmasıyla Allah'ın izniyle en son 15 Temmuz Darbe girişiminde milletimizin liderine sahip çıkmasıyla, demokrasisine sahip çıkmasıyla bütün tuzakları bir bir boşa çıkardık. Emin ve güçlü adımlarla, ilk günkü heyecanımızla, azmimizle yolumuza devam ediyoruz. Yeni Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla Allah'ın izniyle Türkiye'yi her alanda çağ atlatmak için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yolumuza devam edeceğiz. Teşkilat Akademisi eğitimimiz hayırlara vesile olsun inşallah.”

AK PARTİ TEŞKİLATLARI YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ…

Konuşmaların ardından Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı koordinasyonunda, "Bu Hikayenin Kahramanı Sensin" mottosuyla “Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı” eğitimleri, "Sıkça Sorulan Sorular" konusunda Doç. Dr. Nebi Miş, "Seçim 2023" konusunda önceki dönem Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, "Siyasal İletişim ve Yeni Medya” konusunda Gazeteci Yazar Hikmet Genç, "Türkiye Yüzyılı" konusunda AK Parti Dış İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. AK Parti Teşkilatları Eğitim Programına yoğun bir katılım gösterdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@