Yıkımı gerçekleşen eski belediye binasında meclis üyesi ve başkan yardımcısı olarak 15 yıl  bulunan tanınmış siyasetçi ve fotoğraf sanatçısı Yusuf Hocaoğlu kendine özgü tespitlerinden birini de tarihe karışan yapıyla ilgili yaptı. 

Yikim Eski Belediye Binasi

Depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkımına karar verilen eski belediye binasının yıkımını objektifiyle tarihe not bırakan eski AK Parti Karesi İlçe Başkanı ve eski Karesi belediye başkan yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, paylaştığı fotoğraflara;

"Bu bina uğursuz muydu..?

Temelini atan da, yıkım kararını verenler de seçim kaybetti."

notunu düştü.

ZİYA TAN YAPTI,
YÜCEL YILMAZ YIKIMI BAŞLATTI

Ziya Tan Yusuf Yucel Yilmaz

Eski belediye binası 1984'te ANAP adayı olarak seçimi kazanan Ziyaettin Tan tarafından projelendirildi.

Estetik güzelliğe sahip Nikah Salonu, Şehir Kulübü ve Halk Evi'nin bulunduğu bina yıkılarak yerine yapıldı.

Ziya Tan, Sami Gökdeniz, Sabri Uğur, İsmail Ok, Yücel Yılmaz, Zekai Kafaoğlu, Hasan Avcı ve Dinçer Orkan'ın belediye başkanı olarak oturduğu bina, ANAP iktidarının gözde müteahhit firmalarından Kırcal İnşaat tarafından inşa edildi.

Son 10-15 yıl içerisinde yapılan her testte binanın 6 büyüklüğündeki bir depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılması ve yıkılması kararlaştırılmıştı.

Kararın uygulanmasını önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz vermişti.

Bölge yeşil alan olarak değerlendirilecek.

Balıkesir'de konut satışı krize rağmen hız kesmedi Balıkesir'de konut satışı krize rağmen hız kesmedi

Yusuf Hocaoğlu'nun paylaşımının altına Hikmet Gökdeniz adlı takipçisi de şu notu bıraktı: 

"Sayın Başkanım O Günün Şartları Öyle Yapılması Gerekiyor Olabilir. Şimdi Daha İyisi Ve Güzeli Olabilir BALIKESİRİMİZİN Simgesi Kervansarayın Yıkılması Doğru Ama Yerine Daha İyisi Ve Güzeli Yapılmaması Yanlış. Baski Binasını Yıkıp Alanı Daha da Genişletip TTM yi Daha Uygun Bir Yere Yapmak Daha Uygun Olacağını Düşünüyorum. Şehrimizin Merkezi Olan TTM ye Günde Kaç Araç Girip Çıkıyor, Kaç Kişi O Alana Gelip Gidiyor.Eksoz Dumanı Ve Zehiri Şehrimizin Merkezinden Her Yere Yayılıyor.O Alanın Değeri Hiç Bir Mebla İle Ölçülmez Ama Maalesef Heba Ediliyor. Karşıda Tarihi Tren Garımız Kocaman Bir Alan Tüm Şehrimizin Ve Misafirlerin Cazibe Yeri Olacak Herşey Yapılabilir. Balıkesirli Olarak Talebimiz Ve Gönlümüzden Geçen Budur."

Yeni Logo Rdemir

Editör: Macit ERMİŞ