AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, Ardıçtepe Barajı’nın sulama havzası içinde kalan fakat projelendirilmeyen bölgesininde sulama yapım işi ihalesinin tamamlandığını duyurdu.

SON 21 YILDA BALIKESİR’E
8 MİLYARLIK BARAJ ve SULAMA YATIRIMI

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, açıklamasında şunları kaydetti: 

“Ardıçtepe Barajı sulaması yapım işi ihalesi 14 Eylül günü gerçekleştirilmiştir. Devletimize, şehrimize ve aziz hemşehrilerimize hayırlı olsun. Ekim ayı içerisinde de kazanan firma ile sözleşme imzalanacak ve projenin bir an önce tamamlanması sağlanacaktır.

news-google

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Balıkesir’imize yaptığımız yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyoruz.

Balıkesir’imizde ve ilçelerinde son dönemde yaptığımız sulama projeleri, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bu çerçevede son 21 yılda Balıkesir’imize 8 milyarın üzerinde baraj, sulama ve su işleri alanında yatırım gerçekleştirdik. 52 adet sulama tesisi, 24 adet baraj yaptık.

Türkiye yüzyılı vizyonlarımız için bu yatırımlarımıza artırarak devam edeceğiz.” 

Editör: Macit ERMİŞ