TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor’da Ümit Arslan başkanlığa aday olduğunu açıkladı.  Arslan, 14 Ağustos 2020 Cuma günü yapılacak kongrede, mevcut başkan Kadir Dağlı ile yarışacak. Ancak, Dağlı'nın adaylığını geri çekebileceği de konuşulmaya başlandı.

Balıkesirspor'un önceki yönetimlerinde de görev alan Ümit Arslan "Ekibimle birlikte ben değil, biz diyerek Balıkesir’in siyaset üstü tek kurumu olan Balıkesirspor’u yine siyaset üstü bir ekiple, her rengi içinde barındıracak şekilde kurarak yola çıkıyoruz." ifadeleriyle adaylığını ilan etti.

Arslan, ilk görüşmesini Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile yaptı. Buluşmada Başkan Vekili Yasin Sağay da hazır bulundu. Üçlünün yaklaşık bir saati aşan görüşmesinde  Balıkesirspor enine boyuna ele alındı.


Balıkesirspor’da cuma günü gerçekleştirilecek olan kongrede mevcut başkan Kadir Dağlı’dan sonra Ümit Arslan da adaylığını açıkladı.

Arslan’ın adaylık açıklaması şöyle:

“Balıkesir’in siyaset üstü tek kurumu olarak gösterilen Balıkesirspor’umuzun 14 Ağustos 2020 Cuma günü gerçekleştirilecek olan seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesinde genel kurula aday olarak katılacağımızı Balıkesirspor camiasına duyururuz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, 54 yıllık şanlı geçmişi olan Balıkesirsporumuzun olağan genel kurulunda aday olacak tüm arkadaşlara başarı dileklerimi iletmek isterim. Her zaman olduğu gibi yine kazananın Balıkesirspor’un olması en büyük arzumuzdur. Geçmiş dönemlerde görev yapan, bu kulüp için emek vermiş, zamanını ayırmış, Balıkesirsporumuzu bugünlere taşımış olan tüm Başkan ve yönetici büyüklerim ile dostlarımıza şanlı armamız için yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürü borç bilirim.

Geldiğimiz noktada kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları resmi olarak bilmesek de, spor kamuoyundan takip ettiğimiz kadarı ile Balıkesirspor’u daha da zorlu bir süreç bekliyor. Transfer tahtasının açılması, mevcut kadrodaki oyuncular ile görüşülmesi, gerekse yeni transferlerin yapılabilmesi için gerekli olan kaynağın oluşturarak yeni kadronun oluşturulması için yola çıktığımızı belirtmek isteriz.


Ümit Arslan önceki dönem kulüp başkanı Mustafa Bahçeci'nin ekibindeydi

Balıkesirspor’un 54 yıllık şanlı armasını daha yukarılarda dalgalandırmak için bugün taşın altına elimizi sokma sırası bizdedir. Ekibimle birlikte ben değil, biz diyerek Balıkesir’in siyaset üstü tek kurumu olan Balıkesirspor’u yine siyaset üstü bir ekiple, her rengi içinde barındıracak şekilde kurarak yola çıkıyoruz. Bugün kavga değil, birlikte olma günüdür. Bugün içimizde yeşeren umutları, hayata geçirme günüdür.

Bugüne kadar birçok genel kurul gerçekleştiren Balıkesirspor’umuzun bu genel kurulu takımımızın geleceği noktasında hayati önem taşımaktadır. Böylesine kritik bir kongrede kalbinde Balıkesirspor sevdası yatan üyelerimizin genel kurula hassasiyetle katılımlarını rica ederken; çıktığımız bu yolda tek gayemizin Balıkesirspor armasını daha yukarılara taşımak olduğunu tekrar belirtir; saygılarımı sunarım.”

ÜMİT ARSLAN KİMDİR?

Erzurum'da doğan Ümit Arslan, Balıkesir Üniversitesi mezunu.

Ada Metropol İnşaat'ın sahibi Arslan, inşaat sektörü yanında araç kiralama ve hayvancılık işiyle uğraşıyor.

AK Parti İl yönetiminde bir dönem başkan yardımcısı olarak görev alan Arslan, Balıkesirspor Kulübünde de Mustafa Bahçeci yönetiminde bulundu.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği üyesi olan Arslan, halen Balıkesir İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.