Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak tüm ülkeyi derinden üzen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremin ardından Balıkesir’de misafir edilen depremzedeleri bir an olsun yalnız bırakmıyor. 

Depremde yaşanan zorlu süreçleri unutturmak ve ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmek için misafirperverliğin en hassas ve üst seviyede gösterildiği bu günlerde, İlimize gelen aileleri ziyaret eden Şıldak, ayrıca depremde yakınlarını kaybeden Balıkesirli ailelere de taziye ziyaretleri gerçekleştirdi. 

İl genelinde 30’a yakın aileyi ziyaret eden Şıldak ayrıca GSB Hasan Basri Çantay Yurdu, Gazi Mustafa Kemal Uygulama Oteli ve Polisevinde kalan aileleri ziyaret etti. 

Fatma Nur Şıldak ziyaretlerinde ailelerin taleplerini dinledi, acı günlerin tekrar yaşanmamasını temenni etti. 

Hanımefendi Şıldak ayrıca deprem bölgesinden gelen öğretmenlerle Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen yemekte bir araya gelerek devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi. 

Yaraların sarılması için yürütülen yardım çalışmalarını da takip eden Fatma Nur Şıldak;  Afet Lojistik Merkezi, BM 75’nci Yıl Gençlik Merkezi, Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsünde devam eden çalışmaları yerinde gördü. Çalışmalarda emeği geçen ve katkısı bulunan herkese teşekkür eden Fatma Nur Şıldak, tüm Balıkesir olarak ihtiyaçların karşılanması için üstün gayret gösterildiğini söyledi. Bayan Şıldak’a  ziyaretlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz da eşlik ediyor.

Editör: Haber Merkezi