Vali Ustaoğlu Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nde

BALIKESİR'e atandığı günden bu yana İstanbul'un üç katı büyüklüğündeki coğrafyayı adım adım dolaşarak tanımaya çalışan Vali İsmail Ustaoğlu, bir taraftan da kurum ziyaretlerini devam ettiriyor.

Ustaoğlu'nun bugünkü durakları arasında şampiyonların okulu olarak bilinen Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi vardı.

Çeviri Bürosu ve Çeviri Hizmetlerinin Önemi Çeviri Bürosu ve Çeviri Hizmetlerinin Önemi

sya-vali-rona-yircali

Balıkesir valisi İsmail Ustaoğlu, şehrin efsane Yırcalı Ailesi tarafından yaptırılarak milli eğitıme kazandırılan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’ni (SYAL) ziyaret etti.

Anadolu Beyi Rona Yırcalı'nın da eşlik ettiği ziyarette Ustaoğlu, yenilenen okulun fiziki ve teknik koşullarına hayran kaldı, başarılarını dinleyip gururlandı. 

Hayırsever iş insanı Rona Yırcalı ile birlikte öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Ustaoğlu hayırsever aileye teşekkür ederek, yürütülen eğitim faaliyetlerini yerinde inceledi. SYAL Müdürü Ali Duran'dan bilgi aldı. 

sya-vali-rona-yircali4

Vali Ustaoğlu'nun ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sammi Günnü ile okula adını veren dedesinin ismini taşıyan A. Sırrı Yırcalı da hazır bulundu. 

sya-vali-rona-yircali1

Vali Usaoğlu, öğrencilerle kurduğu sıcak iletişim ile gönüllerine hitap etti.

sya-vali-rona-yircali2

sya-vali-rona-yircali3

sya-vali-rona-yircali5

Vali Ustaoğlu'nun ziyaretine İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sammi Günnü de eşlik etti.

Editör: Macit ERMİŞ