29 Ekim günü konser alanından vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Başkan Yücel Yılmaz, Yay/ada Amfi Tiyatronun adını “Cumhuriyet” koymayı önerirken adının belirlenmesi için Büyükşehir tarafından anket açılacağı duyuruldu. Balıkesir'in dünlerini bilenler ise, "En güzel anket eserlerdir. Buraya yakışacak en güzel isim de SABRİ UĞUR'dur." ifadesini kullandı.

Balıkesir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği birçok etkinlikle günlerce kutlandı. Cumhuriyet’in 99. yılı onuruna düzenlenen; 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Ödüllü Sokak Basketbolu Turnuvası, Valorant, LOL ve FIFA 22 Espor Cumhuriyet Turnuvası ve Cumhuriyet konserlerinegençler başta olmak üzere Balıkesir halkı büyük ilgi gösterdi. 

CUMHURİYET KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU
24-29 Ekim günleri arasında Esas10 Burda Alışveriş Merkezinde “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Ödüllü Sokak Basketbolu Turnuvası” düzenleyen Büyükşehir Belediyesi; Küçük Erkekler, Yıldız Erkekler, Genç Erkekler, Büyük Erkekler, Veteran Erkekler, Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar kategorilerinde yapılan turnuvaların sonundaeğlenceli sahne şovları gerçekleştirdi. Turnuvanın sonunda kazanlara da Cumhuriyet Kupası ve sürpriz hediyeler verildi. 

DGM 2 BİNİN ÜZERİNDE GENCİ AĞIRLADI


Türkiye’nin en donanımlı ve en büyük Espor sahnesini bünyesinde barındıran Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Dijital Gençlik Merkezi’nde (DGM) 2 gün boyunca gerçekleştirilen ödüllü; Valorant, LOL ve FIFA 22 Turnuvalarına, Balıkesir ve çevre illerden 2 binin üzerinde genç katılım gösterdi. Turnuvaların sonunda kazananlara ödülleri takdim edildi. 

CUMHURİYET KONSERLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


28-30 Ekim günleri arasında gerçekleştirilen Cumhuriyet konserlerinde; Anıl Piyancı, Eypio, İlyas Yalçıntaş ve Can Gox Balıkesirlilere müzik ziyafeti yaşattı. 29 Ekim Cumartesi günü, sahneden Balıkesirlilere seslenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, eskiden Yay/ada Amfi Tiyatro adıyla bilinen alanın artık Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesiyle birlikte adını değiştireceklerini duyurdu. Amfi tiyatro için “Cumhuriyet” ismini öneren Başkan Yücel Yılmaz, 99. yılı onuruna Yay/ada Amfi Tiyatro’nun yeni adının “Cumhuriyet” olması için anket açacaklarını söyledi.