İlimizin manevi şahsiyetleri arasındaki Dursunbeyli Sarı Hoca'nın torunu, "Yedi Güzel Adam" arasındaki Cahit Zarifoğlu'nun yol arkadaşı, düşünce dünyamıza iz bırakan Mavera ve Akabe'nin emektarı, fikir adamı Hüsnü Çakmak Hakk'a yürüdü. 

Kültür dünyasında sevilen ve saygı duyulan isimleri arasındaki Hüsnü Çakmak, bir süredir kolon kanseri tedavisi görüyordu.

Evli ve 3 çocuk babası 69 yaşındaki Hüsnü Çakmak'ın vefat haberi kısa sürede duyuldu ve büyük üzüntü yarattı.

Çakmak'ın cenazesi 5 Mayıs Cuma günü, Dursunbey Çarşı Camiinde kılınacak Cuma namazının ardından ilçe mezarlığınaa toprağa verilecek. 

AK PARTİ İL BAŞKANI MESAJ YAYIMLADI

Kültür dünyasının sevilen ve saygı duyulan simaları arasındaki Hüsnü Çakmak'ın vefatıyla ilgili AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran da başsağlığı mesajı yayımlayarak yakınlarının acısını paylaştı. 

Mesajında Başaran; "Yedi güzel adam ekolü, Mavera dergisi ve Akabe emektarlarından, Cahit Zarifoğlunun yol arkadaşlarından Dursunbeyli Sarı Hocanın Torunu Hüsnü Çakmak Darül Bekaya göçmüştür. Allah merhametiyle muamele etsin. Ailesinin ve dostlarının başı sağolsun." ifadelerini kullandı.

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Hemşerisi Hüsnü Çakmak'ın ardından, "İncitmeden hakikati, sağ elinde ekmeği sol yanından tüttürerek hafif yokuşları. El fenerinin ucunda dünyanın klasikleri. Hüsnü zan ile geldi geçti tüm romanların içinden." ifadeleriyle üzüntüsünü dile getiren Adem Demirel'in paylaşımı herkesi duygulandırdı.

Editör: Haber Merkezi