Balkan Şampiyonluğu başta olmak üzere karate turnuvalarında Manyas’ı en iyi şekilde temsil eden ve sayısız rekorlara imza atan, kupa ve madalyalar getiren karateciler bu kez Kütahya’daki karate turnuvaya katılamadı.

Ulaşım için Büyükşehir Belediyesi şoförlerinin akıl almaz istekleri nedeniyle Kütahya'ya gidemeyen karateciler isyan etti.

Kütahya’daki karate turnuvasına katılmak üzere 3 haftalık sıkı kamp dönemi geçiren Manyas Belediyespor Karate takımı 1 Temmuz’da Kütahya’ya gitmek için daha önceki turnuvalarda olduğu gibi Manyas Belediyesine dilekçe verdiler.

Manyas Belediyesi yetkilileri dilekçeye “Büyükşehir vermez ise biz temin edeceğiz" cevabını verdi. Ancak hareket gününden bir gün önce 4 Temmuz Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi'nin temin ettiği otobüsü kullanan şöför, karate takımının antrenörü Cenk Dere’ye ulaşarak isteklerini sundu.

Önce yemek masrafının karşılanmasını ve tek kişilik odada kalacağını söyledi. Zaten zor şartlarda ayakta durmaya çalışan karate takımının antrenörü Dere, şoföre “Biz de KYK yurdunda kalıyoruz, biz hocalar ile beraberüç kişi bir odada konaklayabiliriz “dedi.

Şoför bunu kabul etmeyerek kendisinin prensipleri olduğunu ve gidemeyeceğini belirtti. Manyas Belediyesi de araç temin edemeyince sporcular açıkta kaldı.

Turnuvaya katılacak 19 sporcudan kafilesinden 4 sporcuyu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kudret Eğen kendi aracıyla Kütahya'ya götürdü. Diğer 15 genç sporcu ise arkalarından baka kaldı.

Manyas Karete1

Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförünün bu tür isteklerinden Ulaşım Daire Başkanlığı'nın haberinin olup olmadığı bilinmezken antrenör Cenk Dere şunları söyledi:

Balıkesir’i ve Milli Takım armasıyla da ülkemizi bugüne değin başarıyle temsil eden sporcularımızın, ulaşım sorumlularının son dakikadaki tuhaf istekleri ve beklentileri yüzünden turnuvaya gidememiş olmak bizi derinden üzmüştür.

Balıkesirspor camiasını heyecanlandıracak sözler Balıkesirspor camiasını heyecanlandıracak sözler

Manyas Karete

Kendi aracıyla 4 sporcumuzu Kütahya’daki turnuvaya götüren Manyas Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Kudret Egen’e desteğinden dolayı çok teşekkür ederiz."

Kaynak: Manyasın Sesi Gazetesi

Editör: Macit ERMİŞ