MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CANBEY’DEN YENİ YIL MESAJI

Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde amacımız; ülkemizi ve şehrimizi “Türkiye Yüzyılı” hedeflerimize ulaştırmaktır.” dedi.

Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Canbey; “Hep birlikte tarihi hadiselere şahitlik ettiğimiz 2023 yılını geride bırakıyor, inşallah, çok daha güzel gelişmeleri hep birlikte yaşayacağımız 2024 yılına giriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı

BALIKESİR’İMİZİN BÜTÜN İLÇELERİNİ TEK TEK DOLAŞTIK, HEMŞEHRİLERİMİZLE KUCAKLAŞTIK

2023 yılını ülkemizde ve Balıkesir’imizde oldukça yoğun, önemli, verimli programlarla, çalışmalarla, hizmetlerle değerlendirdiklerini söyleyen Milletvekili Mustafa Canbey; “Balıkesir’imizin bütün ilçelerini tek tek dolaştık, hemşehrilerimizle kucaklaştık. İl ve ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, mahalle başkanlarımız, muhtarlarımız, odalarımız ve sivil toplum kuruşlarımız olmak üzere yaklaşık binin üzerinde ziyaretler gerçekleştirdik, toplantılar yaptık. Çok şükür aziz milletimiz de 14 Mayıs seçimlerinde yeniden Recep Tayyip Erdoğan, yeniden AK Parti dedi. Önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkemizi yönetme sorumluluğunu bir kez daha Cumhur İttifak’ına tevdi etti. Bu onurlu görevi bizlere layık gören aziz milletimizin her bir ferdine tekrardan teşekkür ederiz. 31 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerinde de Balıkesir’imiz başta olmak üzere 81 ilimizin tamamında yeniden Cumhur İttifak’ını destekleyeceklerinden şüphemiz yoktur.” dedi.

BUGÜN 21 YIL ÖNCESİNE GÖRE ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde amaçlarının ülkenin ve şehrin “Türkiye Yüzyılı” hedefine ulaştırmak olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Canbey; “Çok şükür, bugün 21 yıl öncesine göre çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. 2023 yılı içerisinde; yerli arabamız TOGG yollarda idi. Milli muharip uçağımız KAAN göklerde idi. Dünya’nın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu denizlerde idi.” ifadelerini kullandı.

MÜCADELE AZMİMİZ DİRİ

Gurur verici gelişmelerin yanında, yüreklerini derinden yaralayan olayları da yaşadıklarını söyleyen Dr. Mustafa Canbey; “Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin acısı, hala kalbimizde, kabuk bağlamayan ve bağlayamayacak bir yaradır. Rabbim ülkemize ve milletimize tekrardan böylesi afetler yaşatmasın. PKK/PYD terör örgütün ülkemizde gerçekleştirdiği, başta İçişleri Bakanlığımıza yönelik eylem olmak üzere, sınırımızın içerisinde ve dışarısındaki saldırıları da en büyük üzüntü ve öfkemizdir. Ancak mücadele azmimiz diri. Son terörist etkisiz hale getirene kadar terörle mücadelemiz amansız sürecektir! İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırım da yüreğimizi dağlayan bir başka olaydır. İnşallah gelecek dönemde, İsrail’in yenildiği, Filistin’in özgürlüğüne kavuştuğu bir yıl olacaktır.” dedi.

Milletvekili Mustafa Canbey mesajın sonunda, 2024 yılının ülkemiz, milletimiz, bölgemizdeki kardeşlerimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini diledi.

Editör: Macit ERMİŞ