7'DEN 77'YE PROTESTO

Yeniden Refah Partisi Balıkesir İl Başkanlığı, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını protesto amacıyla eylemlerini bu kez Zağnos Paşa Kent Meydanına açtığı stant ile sürdürürken, şehir halkını da, duygu ve düşüncelerini yazdıkları defterle etkinliğe dahil  etti. 

fatih-inceboy10

Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılan stanta  Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın "Kudüs Coğrafi Değil, İmani Bir Meseledir" sözlerinin yer aldığı afiş asıldı.

Bir çok vatandaşın tepkisi de videoyla kayıt altına alındı.  7'den 77'ye yüzlerce Balıkesirli de deftere Filistin halkına destek mesajı yazarken, İsrail'e öfke kustu. 

İsrail'in Gazze'ye saldırılarını "soykırım" olarak niteleyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fatih İnceboy, her zaman yanlarında oldukları Filistin halkının acısını paylaştıklarını söyledi. 

Fatih İnceboy,  şöyle konuştu:

“İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın şehri Kudüs’ü, yıllardır işgal altında tutan Siyonist işgalci İsrail Rejimi, bugün tüm dünyanın gözü önünde, Gazze’de apaçık bir insanlık suçuna imza atmaktadır. Sivil, savunmasız ve masum Filistinlilere karşı, kadın çocuk yaşlı engelli demeden vahşet politikası uygulamaktadır. Siyonist teröre dur demek istiyorsak mutlaka yaptırım uygulamamız, somut adım atmamız gereklidir. İsrail’deki büyükelçimizin acilen geri çağırılması, İsrail’in Ankara büyükelçisinin sınır dışı edilmesi, bu zulme açıkça destek veren ABD’nin İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü’nin derhal, bugünden tezi yok kapatılması, petrol başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin ABD ve İsrail’e satışının bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulması gerekir.

fatih-inceboy101

Müslüman ülkelerin hava sahaları, karasuları ve limanlarının ABD ve İsrail’e kapatılması, ABD ve İsrail firmalarının bütün Müslüman ülkelerde devletle yapmış olduğu kontratların derhal iptal edilmesi, Türkiye öncülüğünde İsrail mallarının boykot edilmesi konusunda ortak karar alınması, Putin için tutuklama kararı çıkartan uluslararası toplumun benzer şekilde Netanyahu için de aynı kararı alması yönünde baskı kurulması, Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması hususunda gerekli girişimlerin yapılması, ABD’nin sadece Türkiye’deki değil, bütün Müslüman ülkelerdeki üslerinin derhal kapatılması, İslam İşbirliği Teşkilatı ve D-8 liderlerinin acilen toplanarak somut yaptırımlar ortaya koyması gereklidir.”

fatih-inceboy1011

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ