Balıkesir'in kader seçimine sayılı saatler kala adaylar son kozlarını oynarken, başkan Yücel Yılmaz'a yönelik iftiralarda sınır kalmadı! 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı, AK Parti Adayı Yücel Yılmaz, çalışanlarını 'Yücel Yılmaz’a oy verirseniz sizi işten çıkartırım' diye tehdit eden işverenlere yönelik sözlerinin sonuna kadar arkasında olduğunu açıkladı. Yılmaz, algı siyaseti yapanları, iftira ve yalan söyleyenleri ise Allah’a havale etti. 

İŞTE YILMAZ'IN KONUŞMASI

Yılmaz şunlaır söyledi:

“Sevgili hemşerilerim, 31 Mart seçimlerine son iki gün kaldı. Rakip aday benim şehrimize değer katan iş insanlarımızı tehdit ettiğim ile ilgili birtakım iftiralarda bulunmaktadır. Sebze ve Meyveciler Odası ile Tuhafiyeciler Odalarının iftar yemeğinde "Balıkesir halkının kaynaklarına göz diken ve işçilerine Yücel Yılmaz’a oy verirseniz sizi işten çıkartırım "diye tehdit eden işverenlere karşı sarf ettiğim sözlerin sonuna kadar arkasındayım.

Bir emekçinin sadece bana oy vereceği için işinden çıkarılmasına bu şehrin büyükşehir belediye başkanı olarak izin vermedim, vermem de. Rakip aday seçimi kaybetmenin, paniği ve savrulmuşluğu ile iftira üstüne iftira atıyor. Bunun ile birlikte algı operasyonu yaparak benim iş inşaların ile sorunum varmış yalanını yayması, onun ne kadar siyasi nezakete sahip olduğunu da göstermiş oldu.

Kim şehrimde taş üstüne taş koyarsa, kim işçimizin yanında olursa, belediyemize ve şahsımın sonsuz desteğini bugüne kadar aldı, almaya da devam edecek. Bu yalanı söyleyenleri, bu Ramazan mübarek günde Allah’a havale ediyor, hepinize hayırlı günler diliyorum.”

Editör: Ramazan DEMİR