Son dakika haberine göre, Pençe Kilit bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde 5 askerimiz şehit oldu.

 İlk bilgilere göre, teröristler tarafından düzenlenen taciz ve sızma girişimi sonrasında 5 askerimiz şehit olurken, 3'ü ağır 8 asker de yaralandı.

Balıkesir'de polis 250 sustalı bıçak ele geçirdi Balıkesir'de polis 250 sustalı bıçak ele geçirdi

Temasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgedeki operasyonların devam ettiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle: 

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır.

Temasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz."

YÜCEL YILMAZ'DAN TAZİYE

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Pençe-Kilit harekat bölgesindre şehit olan askerler için taziye mesajı yayımladı. Mesajında Yılmaz; "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullanarak üzüntünü dile getirdi. 

Haber. Hidayet HAYAT | balikesirim

Editör: Macit ERMİŞ