31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Balıkesir'de elde ettiği tarihi zaferin mimarı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmek Akın, CHP'li belediye başkanları ve bazı meclis üyeleriyle beraber Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ahmet Akihn Anitkabirde2

Başkan Ahmet Akın, Anıtkabir mozelesine çelenk koyup, saygı duruşunda bulunduktan sonra Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. 

Akın, Türkiye Cumhuriyeti ve CHP'nin kurucu genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk'e bağlığını bir kez daha ifade ederken, gösterdiği hedefe ulaşma noktasında çalışmaya devam edeceklerinin sözünü tekrarladı.

HAYDAR ALTINTAŞ DA EŞLİK ETTİ

Ahmet Akihn Anitkabirde

Ahmet Akın başkanlığındaki CHP'li başkanların Anıtkabir ziyaretine, Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı'nın yanı sıra CHP'den milletvekili seçildikten sonra yeniden Demokrat Parti'ye dönüş yapan Haydar Altıntaş, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Sevinç Baykan Özden de eşlik etti. 

“CUMHURİYETİMİZİN; YILMAZ, YORULMAZ BEKÇİLERİYİZ”

Ziyarete; eşi Arbil Hanım ve oğlu Erdal ile birlikte katılan Başkan Ahmet Akın, Anıtkabir Anı Defteri’ne şu satırları yazdı:

Ahmet Akin Ata5

“Türk Ulusunun, İstiklalinin ve İstikbalinin Mimarı Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk

Bugün burada Kuvayı Milliye Şehri Balıkesir’in bir evladı olarak hemşehrilerimin gösterdiği teveccüh sonucunda üstlendiğim mesuliyetin bilinci ve gururuyla huzurlarınızdayım. Kurucusu olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’ni, 47 yıl sonra ülke sathında birinci parti konumuna taşıyan kadronun bir parçası olmanın iftiharı ile yazıyorum bu satırları. Açtığınız yolda, gösterdiğiniz muasır medeniyetler hedefine; yolumuzu aydınlatan ilkelerinizden taviz vermeden yürümekte ilk günkü gibi kararlıyız. Sadece bir ulusun kaderini değil, dünya tarihinin seyrini değiştiren siz büyük önderin en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin; yılmaz, yorulmaz bekçileriyiz.

Yadigârınız ve emanetiniz olan ülkemizi ve cumhuriyetimizi her kulvarda hak ettiği yere taşıyana kadar yorulmadan, durmadan çalışacağız.

Balıkesir halkı galibiyet coşkusunu hep birlikte yaşadı Balıkesir halkı galibiyet coşkusunu hep birlikte yaşadı

Başta şahsınız olmak üzere; silah arkadaşlarınızın, bu toprak parçasını bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin eşsiz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad, yadigârınız ilelebet olsun!”

Ahmet Akin A1

HAKAN ŞEHİRLİ DUYURDU

ALTIEYLÜL Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Anıtkabir ziyaretiyle ilgili paylaşımında; "Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın’ın öncülüğünde, Milletvekilimiz Serkan Sarı, ilçe Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda, Cumhuriyetimizin ve Partimizin kurucusuna olan bağlılığımızı ve minnettarlığımızı bir kez daha ifade ettik. Atatürk’ün izinde, onun bize miras bıraktığı değerleri yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz. Büyük Önderimizi saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Ahmet Akın'ın CHP'li başkanlarla birlikte gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyaretine bazı CHP'li belediye başkanları mazereti sesebiyle katılamadı.

Editör: Macit ERMİŞ