31 Marat Yerel Seçimlerinde Balıkesir'de Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Altıeylül, Karesi, Marmara Adası, İvrindi, Savaştepe, Sındırgı belediyelerini CHP'ye kaptıran AK Parti Balıkesir teşkilatlarındaki "derin sessizlik" devam ederken, Ankara'dan gelen bir fotoğraf gelecek günlerin önemli gelişmelere sahne olacağının haberini verdi. 

AK Parti'de Balıkesir milletvekilleri genel merkezde bir araya geldi. AK Parti Sivil Toplumve Hakla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Belgin Uygur'un makamında gerçekleşen buluşmada milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey ve Ali Taylan Öztaylan ile Balıkesir İl başkanı Mehmet Aydemir hazır bulundu.  

Balıkesir'de partinin yeni dönemde izleyeceği yol haritası üzerine görüşlerin dillendirildiği toplantığı, il başkanlığı değişikliğinin gündeme gelip gelmediğine ilişkin bilgi edinilemedi. 

İSTİŞARE VE ORTAK AKIL VURGUSU

Tepenin Kuleleri Ylasal

Ahmet Akın, CHP'li başkanları Anıtkabir'e götürdü Ahmet Akın, CHP'li başkanları Anıtkabir'e götürdü

AK Parti Genel Merkezi'ndeki buluşmanın ardından yaptığı açıklamada Belgin Uygur, "Balıkesir Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız ile genel merkezimizde bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. İstişare ve ortak akılla güçlenecek; ülkemiz, milletimiz ve Balıkesir'imiz için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

PARTİ İÇİ HESAPLAMA HESAPLARI

AK_Parti_Balikesir-Ank2

Bu arada, AK Parti Balıkesir Teşkilatlarında değişim yaşanıp yaşanmayacağı henüz netlik kazanmazken, bazı grupların  31 Mart hezimetini parti içi hesaplaşmaya dönüştürmeyi amaçladığı ve İl, ilçe başkanlıkları için bazı isimleri fısıltı gazeteleri aracılığıyla yaymaya çalıştığı bilgisine ulaşıldı. 

Editör: Ramazan DEMİR