AK Parti Balıkesir teşkilatlarında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor.

Merhum Ahmet Edip Uğur sonrası AK Parti'de yaşanan kaosu ortadan kaldırarak gönülleri tek hedefte buluşturan Ekrem Başaran'ın sağlık sorunları sebebiyle görevden affını istemesiyle başlayan hareketlik, Karesi, Balya, Susurluk, Ayvalık ve Havran ilçe başkanlarının istifalarının alınmasıyla sürmüştü. 

BAŞKAN TOTO

AK Parti teşkilatlarında şimdi gözler İl başkanlığına atanacak isme çevrildi. AK Partili belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe, gençlik ve kadın kolları yönetimlerinde görev alan hemen herkes yanı sıra parti tabanında da "başkan toto" oynanmaya başladı. 

BAŞKANLIĞA EN YAKIN İSİMLER

Ekrem Başaran'ın ekibinde başkan vekili olarak yer alan iş insanı Cüneyt Ermişler ile hemen her kesimin sempatisini kazanan Mehmet Aydemir isimlerinin öne çıktığı AK Parti kulislerinde Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis'in adı ısrarla dillendirilmeye başlandı. 

"MAKUL İSİM" GÖRÜŞÜ ÇOĞUNLUKTA

Altıeylül İlçe Başkanı olarak 3,5 yılı aşkın süredir görev yapan Ömer Munis, önceki dönemde de Balya ilçe başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Eski bir spor adamı olan Ömer Munis, partide kendi adını öne çıkarmaya çalışanların aksine, üstlendiği görevi yerine getirmeye gayret gösteren biri olarak biliniyor. Bu yönüyle bakıldığında "il başkanlığı için en makul isim Ömer Munis" yorumları yapılıyor.

BAŞKAN ve VEKİLLERLE
ARASINDA SORUN YOK

omer-munis-ne

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başta olmak üzere tüm milletvekilleriyle bugüne değin her hangi bir sorun yaşanmayan Munis'in il başkanı olarak atamasının yapılması sürpriz görülmemeli.

ÖMER MUNİS KİMDİR?

omer-munis1

1961 Balya Semizköy Doğumlu.

Tarım Bakanlığından emekli Ziraat Mühendisi.

Önceki dönem Balya İlçe Başkanlığı görevini yerine getirdi.

28 Şubat 2020'den bu yana Altıeylül İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası.

Haber: Ramazan DEMİR

Editör: Macit ERMİŞ